Toplam 16 üründen, 1-16 arası gösteriliyor.

Jakuzi Modelleri

Yorucu geçen bir günün ardından akla gelen ilk şey hiç şüphesiz ki o günün stresini atarak rahatlamaktır. Sektörün önde gelen jakuzi markaları da bu rahatlamayı bir adım öteye taşıyarak jakuzili küvet modellerinin üretimini çeşitlendirdiler. Tekzen olarak sizleri bu markalar ile buluşturuyor, birbirinden farklı tasarımlar ile hidromasajlı jakuzi keyfinize ayrı bir dokunuş katıyoruz.

Jakuzi Kullanımı Nasıl Yapılır?

Yoğun ve stresli bir yaşam şekline sahip kişiler yorgunlukla başa çıkmanın alternatif yollarını ararlar. Bu amaçla geliştirilen uygun duş sistemleri vardır. Jakuzi de en çok tercih edilenler arasında bulunur. Suyun iyileştirici etkisini aktive eden sistemiyle bir spa merkezine gitmeden, evinizde kolayca hidroterapiden faydalanmanızı sağlar. Jakuziyi kullanmak için ilk olarak sıcak su doldurulması gerekir. Su seviyesi emiş motorunu yaklaşık 4 cm geçtikten sonra jakuzi motorları çalışmaya başlayacaktır.

Termostatlı modellerde ısı ayarı otomatiktir ve tercihe göre sabitlenebilir. Ancak termostat bulunmuyorsa bir süre sonra su soğumaya başladığında sıcak su ilavesini manuel yapmak gerekecektir. Motorlar çalıştığında ise jetlerden basınçlı su ve hava çıkışı görülür. Kullanıma hazır olan jakuzinizin tadını çıkarabilirsiniz. Size uygun model ve fiyat seçeneklerine Tekzen mağazamızdan ulaşabilirsiniz.

Jakuzinin Kullanım Alanları Ve Çeşitleri Nelerdir?

Jakuzi markaları tarafından tasarlanan farklı kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre değişiklik gösteren modeller bulunur. Bunlar oval, düz ve çift kişilik jakuzilerdir. Oval ve düz modellerin tek farkı şekilleridir. Düz modellerin uygun olmayacağı alanlar için oval jakuzi daha rahat ve şık durabilir. Çift kişilik jakuziler diğerlerine oranla daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genellikle çiftler veya tek başına rahatlığın tadını çıkarmak isteyenler için idealdir.

Jakuzi modelleri ev ve ticari kullanıma göre üretilirler. İster eviniz için isterseniz işletmeniz için düşünüyor olun, seçiminizi yaparken birkaç noktayı dikkate almanızı öneririz. Konfor odaklı jakuzilerde öncelikle birinci sınıf malzeme olan saf akrilik modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede uzun vadede sararma, kırılma veya çatlama yaşanmadan rahatça kullanılabilir. Tekzen mağazamızda akrilik hidromasajlı jakuziler ile daha birçok özelliğe sahip modelleri bulabilirsiniz.

Jakuzi Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Jakuzili küvet modelleri, sıradan küvetlerden farklı bir işleyişe sahip olduklarından bakımları da farklıdır. Motor sistemine sahip jakuzilerin boruları zamanla şampuan, kir ve saç artıklarıyla kirleneceğinden, temizliğine en çok dikkat edilmesi kısım borulardır. Temizliğe başlamadan önce jakuzinin kapalı olduğundan emin olmak önemlidir. Jakuzinin görünen kısımları uygun bir deterjanla temizlendikten sonra bol su ile durulanmalıdır. Akrilik malzemeli jakuziler de çizilmeleri önlemek için yumuşak bir bez kullanılmalıdır.

Küvetten sonra sıra jet ve borulardadır. Jet kısımları çıkarılabiliyorsa, limon,sirke ve deterjandan oluşan bir karışımda bir süre bekletilebilir. Küvet su boruları seviyesine kadar su ile doldurulur ve bir miktar dezenfektan eklenerek jakuzi çalıştırılır. Böylece karışım borulardan geçerek temizliği sağlar. Temizlik sonrası küvetteki su boşaltılarak jakuzi kapatılır. Uygun görülen aralıklarda düzenli yapılan temizlikler jakuziden alabileceğiniz keyfi uzun soluklu kılar.

Nasıl Bir Jakuzi Tercih Edilmeli?

Kullanımı gittikçe yaygınlaşan jakuziler, her eve ve ortama uygun ebat ve şekillerde bulunabilirler. Yalnızca küvet değil, aynı zamanda jakuzi duşakabin modelleri de son derece şık ve kullanışlıdır. Banyonuzun alanına ve ihtiyacınıza göre kriterlerinizi belirlerken en önemli detaylardan birisi de modelin ana malzemesidir. Akrilik jakuziler uzun ömürlüdür ve sararma yapmadan rahatça kullanabileceğiniz kaliteli modeller arasında yer alır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT