Toplam 4 üründen, 1-4 arası gösteriliyor.

İzole Protein Tozu


İzole Protein Tozu Çeşitleri

Diğer protein takviyelerine oranla daha konsantre olan izole protein tozu, kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip olabilir. Kilo almak ya da vücut geliştirme gibi amaçlar için kullanılan çok sayıda protein takviyesini Tekzen.com'da bulabilirsiniz.

İzole Protein Ne İşe Yarar?

İzole protein, doğal besinler yolu ile yoğunlaştırılmış protein ögeleri içeren besin takviyesidir. Protein tozu; kas, kemik, tırnak ve saç gibi tüm vücut dokularının yapısı güçlendirir ve onarır. İhtiyacınız olan takviyeyi almadan önce protein tozu kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Kompleks protein tozu antrenmanlardan önce ya da sonra kullanılabilir.

Protein tozu kullanım şekli bireylerin beslenme alışkanlıkları kilosu ve yapılan spora bağlı olarak değişebilir. Çoğunlukla su ya da süt ile karıştırılarak içilen protein tozunun kullanım şekli ve dozu kişiye göre farklılık gösterebilir. Bu konuda bilgi sahibi olmak için ürün üzerinde yer alan tavsiyelere dikkat edilmelidir.

İzole Protein Ne İşe Yarar?

Özellikle spor yapan kişilerin ihtiyaç duyduğu izole protein tozu, kas ve dokularda oluşan hasarların yanı sıra kilo alamayan kişiler ve yaşlılar tarafından da kullanılabilir. Ayrıca vücut geliştirme, var olan kas kitlesini koruma, güçlendirme ve oluşabilecek sakatlanmalara karşı korunmak için de protein tozu kullanılabilir.

Protein tozu yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır. Gıda ve öğün takviyesi olarak kullanılması doğru olan protein tozu vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm protein ihtiyacını tek başına karşılayamaz. Bu nedenle doğru beslenme ve doğru bir biçimde kullanılması önem taşır.

İzole Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Sahip olduğu özelliklere göre kullanım şekli değişebilen protein tozları, antrenman öncesi, sonrası, sabah uyandığınızda ya da gece yatmadan önce kullanılabilir. Protein ihtiyacı kullanım amacınıza günlük aktiviteleriniz ve spor aktivitenize bağlı olarak değişebilir.

Günlük ortalama protein ihtiyacı genel olarak her bir kilo için 1gr olarak hesaplanabilir. Ancak spor yapan kişilerde yapılan spor aktivitesine göre ihtiyaç duyulan protein 1.5-2 gr olarak hesaplanabilir. Vücut dokuları için son derece önemli olan kompleks protein tozu seçiminizde ürünün kalitesine, protein miktarına ve lezzetine dikkat etmeniz önemlidir.

Protein Tüketimi Ne Kadar Olmalıdır?

Protein tozları değişik damak tatlarına göre çilek, çikolata, vanilya gibi aroma çeşitlerine de sahiptir. Vücudun günlük protein gereksinimini etkileyen yaş, hamilelik, cinsiyet ve fiziksel aktivite gibi birçok faktör vardır. Uygun protein tüketimi için konunun uzmanlarından destek almak oldukça önemlidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT