Toplam 22 üründen, 1-22 arası gösteriliyor.

Isı Yalıtımı


Isı Yalıtımı Malzemeleri

Isı yalıtımı, kışın ısı kaybını önlemek yazın ise ısı artışını önlemek için oldukça sık kullanılan yöntemlerdendir. Isı yalıtımının etkili olması için yapıldığı malzeme ve malzemenin kalitesi bir hayli önem taşımaktadır. Yalıtım, yalıtım köpüğü ve strafor köpük gibi malzemelerle yapılmaktadır.

Isı Yalıtım Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yalıtımın sağlıklı ve uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Yalıtım malzemeleri seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi ısı yalıtım katsayısıdır. Isı yalıtım katsayısı düşük olan maddeler daha iyi olarak değerlendirilmektedir. Uzun ömürlü olan bu malzemelerden ısı yalıtım köpüğü; hafif, kokusuz ve çürümeye karşı dayanıklı da olmalıdır.

Seçtiğiniz ısı yalıtım malzemesinin bakteri ve haşerelerin yuva yapmasına uygun olmayan bir yapıda olması gerekmektedir. Ürünün yanıcı özellikte olmaması da özellikle dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Tüm bunlarla birlikte ısı yalıtımı yapılacak alanın özellikleri de göz ardı edilmemelidir.

Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

İnşaat ve boya kategorisinde yer alan ısı yalıtım malzemeleri yapı maddesine göre farklılık göstermektedir. Bu ısı yalıtım malzemelerinin taneli, lifli, hücreli, reflektif gibi yapılarına göre çeşitleri bulunmaktadır. Son yıllarda ise pratikliği ve kullanım kolaylığı ile öne geçen strafor köpük yaygın olarak tercih edilmektedir. Farklı ebatları bulunan strafor köpüklerden bölgeye uygun olanı tercih edilir.

Strafor köpük duvarların, teras çatılarının, yerden ısıtma döşemelerinin ısı yalıtımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Strafor seçerken verimli olması için kaliteli marka tercihi oldukça önemlidir. Polisan kalitesindeki polisan strafor en fazla tercih edilen modeller arasındadır.

Isı Yalıtımının Önemi Nedir ?

Isı yalıtım malzemeleri kullanılan yerlerde tüketilen yakıt miktarı azaldığı için aile ve ülke ekonomisine katkı sağlanmış olur. Daha az yakıt ile ısınma sağlanacağı için yanma sonucu oluşacak zararlı gaz miktarı azalmaktadır.

Yalıtım için ısı yalıtım köpüğü kullanılan duvarların iç yüzeylerinde terleme sonucu küflenme, siyah lekelenmeler ve boya kabarmaları oluşmaz. Isı yalıtımı duvarları güçlendirdiği için yalıtım yapılan binaların ömrü de uzun olmaktadır. Isı yalıtımı sesi de hapsederek sessiz, konforlu ve sağlıklı bir ortam garanti etmektedir.

Strafor Köpük Nasıl Yapıştırılır ?

Strafor köpüğü uygulamak için hazırlanan yapıştırıcı tabakaya eşit şekilde yayılır. İyice sürüldükten sonra yapıştırıcı kurumadan belirlenen bölgeye dikkatlice yapıştırılır. Duvar yalıtım malzemelerinin daha düzgün uygulanması için işinde uzman kişi tarafından yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT