Toplam 231 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

İç Mekan Duvar Kaplamaları


İç Mekan Duvar Kaplama Çeşitleri

Duvar kaplamaları, modern bir iç mekan için en önemli dekorasyon ürünlerinden biri oluyor. Duvar kaplama malzemeleri mekana ahenk kazandırması bakımından tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Tekzen ile kaplamaları rahatlıkla edinebilirsiniz.

İç Mekan Duvar Kaplaması Nasıl Olmalı?

Duvar panelleri ya da kaplamaları seçiminde öncelikle mekanın büyüklüğünü dikkate almanız gerekiyor. Küçük mekanlar için daha geniş desenleri bulunan tasarımlara bir şans verebilirsiniz. Plastik duvar kaplama modelleri kötü koku yapmadığı için her mekanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tasarımları değerlendirirken kullanılacak mekanın amacını da dikkate almalısınız.

Oturma odası ya da salon gibi yaşam alanlarında tüm duvar yerine tek bir duvarda PVC duvar kaplama ürünlerini kullanabilirsiniz. İş yeri ya da restorasyon gibi mekanlarda ise küçük tuğla motifi olan kaplamalar hoş bir görüntü yakalamanıza yardımcı olabilir.

Dekorasyona Uygun İç Mekan Kaplama Nasıl Seçilir?

Duvar kağıdı modelleri geniş bir yelpazeye sahip olduğundan duvar kaplama panelleri seçiminde zorluk yaşayabilirsiniz. Öncelikle zamana uygun modern tasarımlar seçmeniz mekana da estetik bir hava kazandırıyor. Aşınma direnci yüksek ürünleri seçmeniz ise uzun süre duvar kaplama kağıtlarını kullanmanıza yardımcı oluyor.

Retro bir görünüm isteyenler için de zengin bir alternatif bulunuyor. PVC duvar kaplama modellerini değerlendirirken ürünün temizliğini de ön planda tutmanızda rahatlık sağlayacaktır. Duvar kaplaması seçimlerinizi yaparken ürünlerin özelliklerine göz atabilirsiniz.

Duvar Kaplaması Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojinin de yardımıyla son yıllarda üretilen iç duvar kaplama modellerinin uygulanması da kolaylaşıyor. Kaplama işlemine başlamadan önce mutlaka uygulanacak duvarın temiz ve tozdan arındırılmış olması gerekiyor. Ayrıca duvarda eşitsizlikler varsa bunları da gidermenizde fayda var.

Naturel ve huzur veren bir dokuya sahip olmak için kaplama işlemi öncesindeki adımları gerçekleştirmelisiniz. Plastik duvar kaplama modelleri, kolay montaj tekniği ile amatörler tarafından da uygulanabilir. Ürüne göre montajlamanın yanı sıra çentikleme yöntemi de uygulanabilir. Bu tamamen seçeceğiniz ürünün özelliğine bağlı olarak değişir.

Duvar Kaplamaları Nasıl Temizlenir?

iç duvar kaplama ürünleri farklı malzeme yapılarına sahip olduğu için temizlikleri de farklılık gösterebiliyor. Genellikle bitkisel içeriklere sahip bir ürün ile temizlik işlemi yapılabilir. Fakat basit temizlikler için mikrofiber etkili nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT