Toplam 54 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

İç Mekan Bitkileri


İç Mekan Bitki Çeşitleri

Ev dekorasyonuna sıcacık bir yuva etkisi katan iç mekan bitkileri, Tekzen'in vazgeçilmez kalitesiyle beğeninize sunuluyor. Geniş yapraklı salon çiçekleri, minik çiçekli saksı bitkisi çeşitleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

İç Mekan Bitkileri Nelerdir?

İç mekan bitkileri; gerekli bakım yapıldığında ve besin sağlandığında kapalı ortamlarda canlılığını sürdürebilen ve dekorasyonda çok sık kullanılan bitkilerdir. Salon bitkileri, büyük saksı çiçekleri, yapraklı ve çiçekli bitkiler, kaktüsler ve diğer tüm ev bitkisi çeşitleri iç mekan bitkileri olarak adlandırılır.

Evlerde farklı konumlarda kullanılabilen iç mekan bitkileri, hobi bahçesi severler için de idealdir. Salonlar ve oturma odalarında sıkça kullanılan büyük yapraklı ve uzun bitkiler odaya canlılık katar ve göz alıcı bir görünüm sergiler.

İç Mekan Bitkileri Bakımı Nasıl Olmalı?

İç mekan bitkilerinin bakımı sahip olduğunuz bitkiye göre çeşitlilik göstermektedir. Kaktüs de orkide de saksı bitkisi olmasına rağmen bakımları birbirinden çok farklıdır. Genel olarak bahsedilecek olursa, sahip olduğunuz bitkiyi öncelikle güneş alan bir yerde konumlandırmalı ve yeterli miktarda ışık aldığından emin olmalısınız.

Bitkinin ihtiyaç duyduğu kadar su alması da çok önemli bir faktördür. Büyük salon bitkileri daha çok suya ihtiyaç duyarken kaktüsler çok az su isterler. Sulama yaparken bitkinizin türünü göz önünde bulundurmalı ve hassas yapraklı bitkilerin yapraklarına su değdirmemeye özen göstermelisiniz.

İç Mekan Bitkileri Özellikleri Nelerdir?

İç mekan bitkileri, ev koşullarında bir saksı içerisinde yaşayabilen bitkilerdir. Barış çiçeği, salon çamı, antoryum bitkisi, kaktüs, orkide ve menekşe gibi pek çok çiçekli ve çiçeksiz bitki salon bitkileri olarak kullanılabilirler.

İç mekan bitkilerinin genel özellikleri, köklerinin çok büyümemesidir. Bu sebeple, saksı içerisinde yeterli bakımda canlılıklarını korurlar. Aşırı köklenme yapmayan ağaçlar dahi büyük saksı çiçekleri olarak kullanılabilir ve ev ortamında yaşayabilirler. Bu bitkilerin belirli aralıklarla topraklarının değiştirilmesi ve bitkilere gübreleme yapılması gerekmektedir.

Dekorasyonda İç Mekan Bitkileri Nasıl Kullanılır?

Ev çiçeklerini zarif bir çiçekliğe yerleştirerek odanızın güneş alan bir bölümüne koyabilirsiniz. Farklı renklerde çiçekli bitkiler alarak ferah ve cıvıl cıvıl bir tasarım oluşturabilirsiniz. Salonlar için ise büyük bir salon bitkisi tek başına yeterli ihtişamı sağlayacaktır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT