Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Güneş Enerji Sistemleri


Güneş Enerji Sistem Çeşitleri

Güneş enerjisi sistemleri çevreci ve ekonomik olmalarından dolayı enerji üretiminde dikkat çeken teknolojiler arasına girmeyi başardı. Güneş enerjili lamba veya güneç enerjili su ısıtma sistemleri özellikle yılın büyük bir kısmında güneş alan bölgelerde sık tercih edilen ürünlerdir.

Güneş Enerji Sistemleri Nasıl Çalışır?

Güneş enerjisi sistemleri güneşten aldığı ışınları enerjiye çevirir. Ezinç güneş sistemleri solar enerji kurulumu konusunda ısınma, ısıtma ve elektrik çözümleri sunar. Fosil yakıtlara olan bağımlığı ortadan kaldıran yenilenebilir enerji sistemleri ekolojik olmaları ile de öne çıkan enerji üretim şekilleri arasındadır.

Elektrik aydınlatma için kullanılabilecek güneş enerji sistemleri arasında bahçe lambaları da bulunur. Gün içinde enerji depolayan bu ürünler havanın kararması ile birlikte çalışmaya başlar. Ayrıca bu lambalar arasında dekoratif ürünler de bulunabilir.

Güneş Paneli Nerede Satılır?

Güneş panelleri solar sistem üzerine çalışan firmalar tarafından üretilir ve satılır. Tekzen'de güneş enerjili aydınlatma ve panelleri bulabilirsiniz. Kamp lambaları, deney kitleri, araba fanı, kapı numarası, anahtarlık, şarj cihazı ve el feneri gibi çeşitli ürünler arasından kullanım ihtiyacına göre seçim yapılabilir.

Aydınlatma alanı çok büyük ise panelleri kullanılarak enerji üretimi tercih edilir. Elektrik aydınlatma için kullanılacak paneller şebekesinden elektrik alınmadığı alanlarda enerji üretimi sağlar. Ayrıca enerji maliyetini düşürmek için de bu paneller yardımı ile üretilen elektrikten faydalanmak mümkündür.

Güneş Enerji Sistemleri Nasıl Kurulur?

Güneş enerjisi sıcak su için kullanılacaksa sistemin en yaygın kurulum yeri çatılardır. Panellerin güney cepheye bakması tavsiye edilir. Kurulum profesyonel ekipler tarafından yapılır ve iç tesisat ile bağlantılar sağlandıktan sonra kullanıma hazır hale gelir.

Kullanılacak solar enerji sistemine göre kurulum aşamaları projelendirilir. Aydınlatma sağlayan küçük boyutlu lambalar doğrudan son kullanıcı tarafından yerleştirilebilir. Ancak daha büyük sistemler için öncelikle fizibilite çalışmalarının tamamlanmış olması gerekir. Panellerin yerleştirilmesinden sonra akülere bağlantı sağlanır. Bu aküler elde edilen enerjiyi depolayacak ve kullanılabilir hale getireceklerdir.

Güneş Enerji Sistemleri Nasıl Temizlenir?

Güneş enerjisi sıcak su üretimini paneller aracılığıyla yapar. Bu panellerin çevre kirleri nedeniyle yüzeyinin kapanması verimi düşürür. Paneller uygun bir fırça ile temizlenebilir. Güneş enerjisi sistemleri ile aradığınız bütün ürünleri Tekzen Elektrik & Aydınlatma kategorisinde bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT