Toplam 19 üründen, 1-19 arası gösteriliyor.

Glutamine Çeşitleri

Bir tür amino asit çeşidi olarak da ifade edilen glutamine vücut geliştirme çalışmaları yapan sporcular bakımından oldukça popüler bir üründür. Glutamine kullanımı ise ürünün özelliklerine ve kullanan kişinin spor düzeyine göre farklılık gösterir.

Glutamine Nedir Ne İşe Yarar?

Aminoasit, proteinin temel yapı taşı olarak bilinmekle birlikte kas yapımında ve hasarlı olan kasların onarımında büyük bir role sahiptir. Hücrelerin yakıt olarak da kullandığı glutamine, özellikle vücut geliştirme sporları sonrasında kaybedilen gücün yeniden toparlanması ve kasların şekillenmesi için sporcular tarafından kullanılıyor.

Gluetamine, esansiyonel bir amino asit olmadığı için vücut dışında değil kas yapısı içerisinde üretiliyor. Fakat bu durum kasların dışarıdan gelecek gluetamine takviyesine ihtiyaç duymadığı anlamına gelmiyor. Özellikle efor gerektiren sporlar ile ilgilenenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Glutaminin Vücuttaki İşlevi Nedir?

Tekzen ürün grubunda Big Joy gibi amino asit ürünleri konusunda adından sıklıkla söz ettiren pek çok markayı bulabilirsiniz. Kaslardaki glutamin miktarının artması için kullanılan bu ürünler, olası sakatlıklarda ya da hastalıklarda vücudun kısa süre içerisinde toparlanmasına yardımcı oluyor. Ürün, bir anlamda vücudun yakıt kaynağıdır.

Gluetamin vücutta yeterli miktarda bulunmadığı zaman akyuvarlar yeteri kadar bölünemez bu da akyuvarların işlevini tam anlamı ile yerine getiremeyeceğini gösterir. Kas yakımı karşıtı bir ürün olması da sporcular için önemli ürünler arasına girmesini sağlıyor.

Glutaminin Spor Performansına Etkisi Nedir?

Yeterli düzeyde ve düzenli bir biçimde glutamine kullanımı vücuda pek çok şey kazandıracaktır. Öncelikle vücudun bağışıklığını güçlendireceği için direncin de artmasına yardımcı oluyor. Kasların ise istikrarlı bir biçimde gelişmesine yardım ediyor.

Vücudun kuvvetli olmasını sağlayan glutamine, hastalıklara karşı daha kolay bir biçimde savaşıyor. Ayrıca spor esnasında oluşabilecek kaz zedelenmesi ya da sakatlıklarda vücudun kısa süre içerisinde eski sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor. Spor sırasında kaslarda oluşabilecek yıkımın da önüne geçerek büyüme hormonunu çalıştırıyor.

Glutamin Çeşitlerinin Farkları Nelerdir?

Sadece kas ve vücut için değil beyin fonksiyonlarını geliştirmesi ile de bilinen glutamine, toz ve kapsül biçimlerinde üretiliyor. Böylece herkes en rahat tüketeceği versiyonunu temin edebiliyor. Hardline gibi kaliteli markaların ürünlerini Tekzen.com'dan temin edebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT