Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Fritözler


Homstar HS-25 Fritöz
Homstar HS-25 Fritöz
Temin Edilemiyor

Fritöz Modelleri

Patates kızartma makinesi olarak da ifade edilen fritöz çeşitleri, Tekzen'de farklı ebatlara sahip seçenekleri ile kullanıcıları tatmin ediyor. Küçük modellerin yanı sıra kalabalık aileler için büyük modeller de alternatifler arasında yer alıyor.

Fritöz Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lezzetli kızartmalardan daha pratik ve hızlı bir biçimde yapma imkanı tanıyan mini fritöz modellerini seçerken öncelikle temizlik konusuna dikkat etmek gerekiyor. Yağ haznesi çıkarılabilen bir fritöz modelini temizlemek de kolay olacaktır. Böylece lezzetli kızartmaların keyfi ürünü temizleme esnasında son bulmayacaktır.

Fritöz seçiminde ürünün hacmine de özen göstermek gerekiyor. Özellikle küçük bir aileye sahipseniz mini modeller ihtiyacınıza cevap verecektir. Ürün grubundaki modeller 1 kg ile 3 kg arasında değişen bir hacme sahiptir.

Fritöz Nasıl Kullanılır?

Fritöz hayatı kolaylaştıran mutfak gereçleri arasında bulunuyor. Ürünün kullanımı da oldukça pratiktir. Fritöz çeşitlerini kullanmadan önce haznesine yağ koymanız gerekiyor. Yağ miktarı ise kızartma miktarına göre çeşitlilik gösterir. Bazı modeller bol yağ ile kızartma yaparken bazı fritöz çeşitleri ise birkaç kaşık sıvı yağ ile kızartma yapabiliyor.

Yağı ve malzemeyi hazneye koyduktan sonra ürünün kapağını kapatmayı unutmayınız. Bu aşamadan sonra ürünün düğmesine basarak ısınmasını bekleyeceksiniz. Ürünlerin kullanma biçimleri modellere göre de farklı olabiliyor. Bu neden ile kullanma kılavuzunda göz atmakta yarar var.

Fritöz Nasıl Temizlenir?

Son yıllarda üretilmekte olan patates kızartma makinesi modelleri genellikle her parçası ile bulaşık makinesinde yıkanabilir. Fakat bu parçalardan sadece ısıtma haznesi makineye yerleştirilmez. Bu nedenle ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır.

Fritöz modellerinin temizliği esnasında dikkate alınması gereken bazı konular bulunuyor. Özellikle ürünü temizlemeden önce cihazın soğumuş olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde yanma gibi kazalar ortaya çıkabilir. Ayrıca cihazın parçaları birbirinden ayrılırken ürünün elektrik ile olan bağlantısının da kesilmesinden yarar var.

Fritöz Modellerinin Özellikleri

Elektrikli mutfak aletleri ürün grubunun en çok tercih edilen seçeneklerinden olan fritöz modelleri özellikleri bakımından da dikkat çekiyor. Ürün ile kızartmanın yanı sıra yemek de yapılabiliyor. Ayrıca cihazların iç kısmı genellikle emaye malzeme ile yapılıyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT