Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Fon Perdeler


Taç Promosyon Fon Perde 145x250 cm
Taç Promosyon Fon Perde 145x250 cm
Sadece Mağazada
44,99 TL

Fon Perdeler

Evin ruhunu yansıtan ve tasarımın tamamlayıcı unsuru olan perdeler, zamansız fon perde modelleriyle şenleniyor. Onlarca farklı kumaş ve renkle evlerinize yeni bir soluk katacak olan hazır fon perdeler, Tekzen farkıyla beğeninize sunuluyor.

Fon Perde Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

Fon perdeler, yaygın olarak klasik tül perdelerle tamamlanarak kullanılır fakat hayal gücünüzü ve orijinal fikirleri kullanarak yeni dizaynlar oluşturmak da sizin elinizde! Fon perde kumaşları, odanızın tasarımına uygun olarak seçilmelidir. Vintage mutfak meraklıları için floral desenlere sahip pamuklu taç fon perde modelleri tercih edilebilir.

Salon için fon perde seçerken, odanızın diğer ögelerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Klasik ve avangart mobilyalarınız varsa, modern ve geometrik çizgilere sahip ürünler yerine; tek renk fon modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede, perdeler karışık bir görünüm oluşturmayacaktır.

Fon Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fon perde seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru ebatların belirlenmesidir. Fon perde ve tülün farklı uzunluklarda olması göz yorucu olabilir. Bu sebeple, aynı ölçüleri tercih etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Hazır fon perde seçenekleri genellikle mutfaklarda kısa diğer odalarda ise uzun tercih edilmektedir.

Riskli seçimler yapmak istemiyorsanız ve satın aldığınız fon perde zamansız bir çizgiye sahip olsun istiyorsanız, tek renk ürünleri tercih edebilirsiniz. Hemen hemen tüm dizaynlara yakışan beyaz fon perde modelleri ile asil ve şık bir oda oluşturabilirsiniz.

Fon Perde Nasıl Takılır?

Fon perdeler için kullanacağınız kornişin en az üç raylı olması gerekir. En alt raya güneşlik, ortadaki raya perde en üst raya ise fon perde modelleri takılır. Ekstra perde ya da aksesuarlar kullanacaksanız dört raylı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Fon perdeler, perdenin üst kısmında bulunan ruletlerin, korniş raylarına geçirilmesiyle takılmış olur. Gayet basit bir işlem olmakla beraber, farklı tasarımlarda farklı uygulamalar da görülebilmektedir. Özellikle mutfak ve çocuk odası fon perdelerinde, halkaların boru şeklindeki bir aparata takılması da kullanılan yöntemler arasındadır.

Fon Perde Nasıl Yıkanır?

Perdeler, mümkünse 6 ayda bir yıkanmalıdır. 30 derece ve minimum sıkma ayarında yıkadığınız fon perdelerinizi ütülemeye gerek dahi kalmadan kullanabilirsiniz. Prado ve Taç gibi kalitesiyle ön plana çıkan markaların fon perdelerini, perdeler ve jaluziler kategorisinde bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT