Toplam 16 üründen, 1-16 arası gösteriliyor.

Floresan Modelleri

Ampul çeşitleri arasında yer alan floresan modelleri, yüksek enerji tasarruflu ve kuvvetli aydınlatma özelliği ile öne çıkıyor. Farklı alanlarda kullanılabilen floresan ampul çeşitleri çok sayıda seçenek ile Tekzen elektrik ve aydınlatma kategorisi altında sizlerle buluşuyor.

Floresan Nasıl Çalışır?

Floresan ampul çeşitleri içeriğinde madeni tuz, soy gaz, madeni tuz ve cıva buharı barındırır. Lamba çeşitleri arasında güçlü bir aydınlatma sağlayan floresan ampullerin çalışma prensibi oldukça basittir. Lambanın içinde yer alan seyreltilmiş gaz elektrik ile yayılarak gazların ışık haline gelmesine olanak sağlar.

Floresan lamba çalışma prensibinde, elektrik akımının içeri girmesi ile flamanlardan bir tanesi ısınır ve yüksek düzeyde elektron yayılması sağlanır. Böylece lambanın içerisinde kullanılan fosfor rengine göre bir ışık ortaya çıkmış olur.

Floresan Nasıl Bağlanır?

Değişik özellikler taşıyan floresan ampul çeşitleri takılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Floresan lambalar 40 Watt, 32 Watt ya da 18 watt bağlantı çeşitlerine sahiptir. Eğer 18 Watt bir lamba çalıştırmak isterseniz balast ve starterin de 18 Watt olması gerekir.

Bağlantısını kurduğunuz lambanın özelliği 40 W ya da 32 W ise lambayı çalıştıracak balast ve starterin de aynı değerde olması gerekir. Dikkatli ve düzgünce gerçekleştirmiş olduğunuz bağlantı sonucunda lambanın kurulumunu gerçekleştirmiş olursunuz.

Floresan Nasıl Takılır?

Lamba çeşitleri içinde yer alan silindir şeklindeki floresan lambayı takarken; her iki tarafından dengeli bir biçimde tuttuktan sonra, uç kısımlarında bulunan yuvaların birbirine girmesine özen göstererek yuvalarına yerleştirmek gerekir. Her iki uçta yer alan metal parçaların birbirine temas etmesi oldukça önemlidir.

Lambanın her iki ucunda yer alan metal parçaları yuvalarına tam olarak yerleştikten sonra lambayı çevirerek sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Lambayı yerine tam olarak oturmasının ardından çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Farklı ortamlarda kullanabileceğiniz en uygun, ekonomik ve yüksek verimli olan floresan ampulleri Tekzen'de kolayca bulabilirsiniz.

Floresan Ampul Seçerken Dikkat Edilecekler

Floresan lamba satın almadan önce nerede kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Ayrıca alacağınız lambanın kaç Watt olduğuna da dikkat etmelisiniz. Farklı güç ve özelliklere sahip olan floresan ampul çeşitleri içinde led florasan, kompakt floresan gibi çok sayıda ürünü Tekzen'de kolayca bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT