Toplam 43 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Evlere oturma odası veya salon için mobilya seçimi yapılırken, fiskos masası modelleri de mutlaka ilgi çekiyor. Küçük girintiler, köşeler, kapalı balkonlar veya cam kenarlarındaki boş bölgeler için küçük mobilyalarla çok özel alanlar yaratmak mümkün olabiliyor. Genellikle iki berjer arasına veya iki şık sandalye arasına yerleştirilen küçük masalar, dekoratif olarak da oldukça ilgi çekiyor.

 

Fiskos sehpa da denilen küçük masalar, genellikle 3 ayaklı olarak üretiliyor. Çevresinde sadece iki kişinin yakın olarak oturabilmesine olanak tanıyan formu, bu masa çeşidine verilen esprili ismin kaynağını oluşturuyor. İsmin çağrışımı, iki kişi arasında gizlenmesi gereken konuların konuşulması anlamına geliyor. Zaten sehpa olarak da nitelendirilen estetik görünümlü fiskos, iki kişinin sohbetini özel kılan bir alan oluşturuyor.

 

Fiskos masa örtüleri adında bir kavramı da beraberinde getiren küçük sehpalar, üzerine örtülen dantel örtülerle de anılıyor. Tekzen reyonlarında en güzel örneklerini göreceğiniz, üzerinde çeşitli desenlerin yer aldığı baskılı modelleri son dönem oldukça dikkat çekiyor. Her ne kadar desenli olanlar dantel örtülerin yerini çoktan almış olsa da, klasik mobilyalarla döşenmiş evlerde bu tip dantel örtüleri sergilemek için mutlaka fiskolar özel olarak alınmaya devam ediyor.

 

Yüksekliği genellikle 60 cm civarında olan fiskoslar, 3 ayak üzerine monte edilen yuvarlak tabladan oluşuyor. Kayın ağacının sıklıkla kullanıldığı sert malzemesi ile oldukça dayanıklı olan fiskos masa çeşitleri, değişik renk ve desenleriyle tüm zamanların en çok ilgi gören mobilyaları arasındaki yerini yıllardır koruyor.

 

Siz de evinizde size özel sohbet köşesi olsun istiyorsanız, Tekzen mobilya reyonlarından ürün çeşitlerine bakabilir ve en çok beğendiğinizi hemen sepetinize ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT