Toplam 109 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Fırça & Rulo & Spatula


Mert Robot Fırça No:4
Mert Robot Fırça No:4
Temin Edilemiyor
Rulo Saten 20 cm 693462
Rulo Saten 20 cm 693462
Temin Edilemiyor
Rulo Saten 25 cm 693463
Rulo Saten 25 cm 693463
Temin Edilemiyor
Chef-358 Naylon Fırça
Chef-358 Naylon Fırça
Temin Edilemiyor

En Dayanıklı Boya Malzemeleri Tekzen’de

Boya ve badana işlemlerine başlamadan önce uygun alet ve malzemelerin satın alınması gereklidir. Bu malzemeler arasında boya astarları ilk sırada yer alır. Daha sonra uygulama yapabilmeniz için boya rulosuna ihtiyaç duyulur. Bunun yanı sıra alçı, boya badana kestirme fırçası, zımpara, branda ya da naylon gibi boya koruma örtüsü, kapı ve pencere pervazlarını ve süpürgelikleri bantlamak için kağıt bant ve temizlik gibi malzemelerin de temin edilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu temel boya badana aletlerini satın aldıktan sonra boya işlemine başlayabilirsiniz. Özellikle badana sırasında olmazsa olmaz rulo fırçalar, İzmir Polyamid Parmak Rulo Takımı 10 cm ile karşınızda. Saten ve su bazlı boyalar için ideal olan rulo takımı 10 cm rulo ve saptan oluşmaktadır. Tüm dayanıklı boya malzemelerini Tekzen kalitesiyle bulabilmeniz mümkündür.

Boya Malzemeleri Nelerdir?

Evler, iş yerleri, dış cephe gibi birçok farklı alan boyaya ihtiyaç duymakta ve zamanla temizlik ve yenilik nedeni ile boyanmaktadır. Bu noktada boya malzemeleri gereksinimi ortaya çıkmakta ve bu malzemeler tamamlandığında boyama işlemine başlanmaktadır. Daha temiz bir boya işlemi için kağıt bant, naylon branda kullanılmalıdır. Alçı sayesinde kırık ve çatlaklar düzeltilebilir. Spatula badana işlemlerinde kullanılan vazgeçilmez boya malzemesidir. Spatula sayesinde alçıyı ve pürüzleri düzeltebilirsiniz. Aynı zamanda kova gibi ürünleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Boya rulosu, parmak rulo ve fırça gibi malzemeler de boya işlemi için gerekli malzemelerdir. İzmir Luna Black Kestirme Fırçası No:1 ile ince detay işlerinizi daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Vernikler sayesinde boya kir ve tozdan korunur ve boya daha eşit bir görünüme sahip olur.

Boyaya Başlarken Nelere Dikkat Edilir?

Günün çoğunu yaşam alanlarınız olan salon, oturma odası ve mutfak gibi yerlerde geçirebilirsiniz. Belirli bir zaman sonra odaların boyasını değiştirmek ve farklı bir tarzda görmek isteyebilirsiniz. Odaların boyanmasında temel olan badana boyası ve ekipmanları satın alınırken kişisel koruyucu ekipmanlar da almak son derece önemli bir konudur. Tulum ya da benzeri bir koruyucu kıyafet ile birlikte geniş bir gözlük ya da bir toz maskesi göz ve ağzı koruyacaktır. Bununla birlikte eldiven ve ayakkabı kılıfı da kişisel koruyucu malzemeleri arasında yerini almaktadır. Bu işlemlerin ardından boyanacak yerin hazırlanması gerekir. Bunun için boya koruma örtüleri kullanılarak boyanın yere sıçraması ya da dökülmesi durumlarında yerin korunması sağlanabilir. Ayrıca boyanın damlamasını istemiyorsanız damlatmayan boya seti sayesinde pratik bir şekilde duvar boyayabilirsiniz.

Boya Fırçaları Temizleme İşlemi

Badana fırçası ya da rulolar, badana işlemi yapıldıktan sonra bir sonraki kullanım sırasında kirli olmamaları için temizlenmelidir. Bu işlemin aksaması ya da yapılmaması sonucunda kullanılan boya, fırçaların üzerine yapıştığı için katılaşır ve kullanılamaz hale gelir. Fırça ve rulo temizliği oldukça pratiktir. Boyama işlemi bittikten sonra su dolu bir kabın içerisinde bekletmek ya da suda yıkamak yeterlidir. Aynı zamanda boyanın inceltilmesi sırasında etkili olan tinerler fırçaların temizliği sırasında da kullanılmaktadır. İnceltici özelliği sayesinde boya fırçadan kolaylıkla çıkabilmektedir. Farklı yöntemler ile de fırçaları temizlemek mümkündür. Bir kovanın içerisine konulan sıcak su ve yumuşatıcı ile fırçaları bekleterek de fırçanın temizleme işlemini yapabilirsiniz.

Boya Malzemelerinin Kullanımında Püf Noktalar

Boya işlemi sırasında malzemelerin nasıl ve nerede kullanacağını bilmek önemlidir. Örneğin kapı ve pencere gibi alanlarda özellikle ahşap boyalar kullanılabilir. Uzun tüylü olan boya ruloları daha çok dış cephe boyaları ile birlikte kullanılır. Kısa tüye sahip olan rulolar ise saten boyalarda tercih edilir. Fırça kullanımı öncesinde tüylerin dökülmemesi için sikelenmeli ve rolunun tozu alınmalıdır. Geniş yüzeylere uygulanacak boya işleminde rulolar daha kullanışlıdır ve işlemin daha hızlı bitmesini sağlar. Kesişim noktaları, ince detaylar ve kapı ya da pencere kenarlarında ise fırçalar kullanılmalıdır. Desenli boya rulosu standart ruloların aksine üzerine çeşitli detayların işlenmesi ile oluşur. Duvar yüzeyinde uygulanması istenilen motifleri bu rulolar ile gerçekleştirebilirsiniz. Boya tabancaları sayesinde boyanın yüzeye uygulanması daha kolay olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra dolgu macunları gibi ihtiyacınız olan tüm boya malzemeleri Tekzen ile karşınızda.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT