Toplam 183 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Fırça & Rulo & Spatula


Boya Yardımcı Ürünleri

Evinize ya da iş yerinize boya ve badana yaparken bazı boyama aksesuarlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. İç ve dış cephe boya işlemleri için ihtiyaç duyabileceğiniz fırça, rulo spatula gibi boya malzemeleri ve diğer yardımcı ürünleri Tekzen'de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Boya Fırçası Nasıl Kullanılır?

Boya ve badana yaparken kullanmış olduğunuz rulo ve boya fırçası, uygulayacağınız boya ile uyumlu olmalıdır. Farklı boya çeşitleri için uygun olan fırça modelleri içinde seçim yaparken geniş yüzeyler için rulo kullanmanız daha dar alanlar için ise badana fırçası kullanmanız önerilir.

Boya fırçaları uygulama yapacağınız alanın yapısına ve boyanın çeşidine göre seçilmelidir. Kısa tüylü, gerçek ya da plastik kıllı fırçaların yanı sıra plastik rulo ya da damlatmayan rulo seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Boya Fırçası Nasıl Saklanır?

Boyama işleminde ihtiyaç duyabileceğiniz boya fırçası ve boya rulosu, tek kullanımlık ürünler olmadığı için yeniden ve uzun süreli kullanabilmek için doğru ve düzgün bir şekilde muhafaza edilmelidir. Boya işleminiz bittikten sonra nemli olmayan bir ortamda uygun bir kap içinde fırçalarınızı muhafaza edebilirsiniz.

Boyama işleminiz devam ederken birinci ve ikinci kat boya uygulaması arasında fırçaları su ile yıkamaktan ziyade streç film ile sarabilirsiniz. Böylece boya fırçaları ya da rulolar yeniden uygulama için kurumadan yumuşak bir biçimde kalabilir.

Boya Fırçası Nasıl Temizlenir?

Boya ve badana yaptıktan sonra temizlenmesi gereken boya fırçası oldukça pratik bir biçimde temizlenebilir. İşleminiz sona erdikten sonra fırçanızı sıcak su dolu bir kaba koyup 15- 20 dakika kadar beklemelisiniz. Ardından fırçayı bir tarak yardımı ile tarayarak düzgün bir şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Suyun içinden çıkarıp düzelttiğiniz fırçanızı sonrasında bir süre tinerin içinde bekletmelisiniz. Böylece badana fırçası üzerinde kalan boyalar fırçadan kolaylıkla çıkacaktır. Boya fırçanızı temizleyebileceğiniz diğer bir yöntem ise; sıcak suyun içine yumuşatıcı koyarak, fırçanızı bu suya batırıp bir süre bekleterek üzerinde bulunan boya lekelerinden kolaylıkla arındırabilirsiniz.

Spatula ile Yağlı Boya Nasıl Yapılır?

inşaat ve boya malzemeleri arasında bulunan yağlı boya çeşitleri spatula yardımı ile kolayca uygulanabilir. Farklı şekillere sahip olan, boyayı karıştırmak ve uygulamak için kullanabileceğiniz en kaliteli ve uzun ömürlü spatula çeşitlerini Tekzen'de bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT