Toplam 478 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Far / Lamba


Far Lamba Modelleri

Yıllardır yapı malzemeleri satışında lider firmalardan biri olan tekzen.com, oto aksesuarları konusunda da en güvenilir tercihlerden birisidir. Birbirinden farklı LED farların bulunduğu bu kategoride, ihtiyacınıza uygun olan araba far çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Far Lambası Nasıl Değiştirilir?

Far lambası, otomobil için en önemli araçlardan biridir. Olası bir arızada hemen değiştirilmelidir. Bunun için sürücünün far lambasını değiştirmeyi bilmesi gerekmektedir. Bu, zor bir işlem değildir. Öncelikle, aracınızda bulunan oto ampül çeşidini bilmeniz ve araçta yedek ampul bulundurmanız gerekmektedir. Örneğin, aracınızda H7 ampul varsa yedeği de aynı olmalıdır.

Ampulü değiştirmeden önce en az yarım saat farların kapalı olması gerekmektedir. Ayrıca ampulü değiştireceğiniz sırada da hem farların hem de araç motorunun kapalı olduğuna dikkat etmelisiniz. Farın kenarlarında ampule uygun klipsler vardır, ampulü yavaşça yuvasından çekerken ampul klipslerden kurtularak ve kolayca çıkmaktadır.

Far Lambası Nasıl Temizlenir?

Oto LED ampul çeşitlerinden hangisine sahip olursanız olun, far lambasını temizlemek oldukça kolaydır. Bunun için yaygınca kullanılan iki yöntem bulunmaktadır. İlki, temiz bir bezin üzerine bir parmak kadar diş macunu sıkıp farları silmektir. Ardından ıslak bir bezle macunu farın üzerinden temizlemelisiniz.

İkinci yöntem ise uygun bir zımpara yardımıyla araç farını temizlemektir. Bu yöntem, farlar sararmış ve çizilmiş ise kullanılır. Fakat farlara zarar vermemek için zımparayı nazikçe kullanmalısınız. Zımpara ile çizikler yok edilebilir ve farlar yeni gibi görünmektedir.

Far Filmi Neden Kullanılmalıdır?

LED farlar ve önündeki far camı güneşe maruz kaldıkça deformasyona uğrayabilir. Yeni ampul takıldığında, farın zarar görmesini engellemek için far filmi kullanılmalıdır. Far filmleri tercihe göre şeffaf ya da renkli olabilir.

Far filmleri, oto far çeşitlerini korumak için üretilmiş ürünlerdir. Ampulün eskimesini geciktirir ve far ışınlarının yolunu ayarlayarak daha iyi performans göstermesini sağlamaktadır. Bu sayede hem ampul daha uzun bir ömre sahip olur hem de her sürüş daha güvenli hale gelmektedir.

Far Lambası Nereden Alınır?

Aracınızın her daim yeni kalmasını sağlayacak, halojen H4 ampul gibi onlarca farklı ampul çeşitlerini en uygun fiyatlarla tekzen.com'dan satın alabilirsiniz. Böylelikle hem bütçenizi zorlamamış olur hem de araba kullanırken daha güvenli bir ortam sağlamış olursunuz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT