Toplam 18 üründen, 1-18 arası gösteriliyor.

Elektrikli ve Hermetik Şofbenler Nasıl Kullanılır?

Şofben kullanımı şofbenin elektrikli veya gazlı olmasına bağlı olarak değişir. Şofben gazlı ise gaz vanasını, elektrikli ise varsa emniyet düğmesini açtıktan sonra kullanıma hazırdır. Hem elektrikli şofben hem de doğalgaz şofben açıldıktan sonra istenilen sıcaklık ayarı yapılır.

Elektrikli Şofben Nasıl Takılır?

Elektrik su ısıtıcı takacağınız hatta sigorta değeri ile şofben için gerekli sigorta değeri birbirine uyumlu olmalıdır. Eğer şofbeni takacağınız yerdeki sigorta değeri şofbenin kullanım kılavuzundaki değerden büyük veya küçükse şofbeniniz çalışmayacaktır. Ayrıca şofbeni kullanacağınız yerin elektrik toprak hattı sağlam olmalıdır.

Şofbeni bağlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise şofbeni bağlayacağınız banyo veya odaya uygun uzunlukta ve akımda kablo çekmeniz gerekir. Ayrıca farklı renklerdeki kablolara da dikkat ederek, şofbeninizi kabloların renkleri birbirine uyumlu olarak bağlamanız gerekir.

Şofben Sökerken Nelere Dikkat Edilir?

Banyo şofbeni sökmeden önce eğer şofben gazlı ise öncelikle gaz vanasını elektrikli ise sigortaları kapatmalısınız. Ayrıca sıcak ve soğuk su vanalarını kapattıktan sonra elektrik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Daha sonra şofbeni vidalarından sökerek yerinden çıkarın. Kabloları çıkardığınız sıraya göre işaretlemeniz daha sonra tekrar kurulum için faydalı olacaktır.

Şofbeninizi sökmeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de kullanacağınız uygun araç ve gereçleri yanınıza almanızdır. Böylece şofben sökerken zor durumlarda kalmayacaksınız. Ayrıca sökeceğiniz şofbenin ağır olması ihtimaline karşı yanınızda bir kişi daha bulunması sizin faydanıza olacaktır.

Şofben Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şofben seçimi, doğal gazlı şofben veya elektrikli şofbende farklılık gösterir. Doğal gazlı şofbenlerde yoğuşmalı, hermetik ve bacalı olmak üzere farklı çeşitler mevcuttur. Eğer şofbeninizde enerji tasarrufunu ön planda tutuyorsanız yoğuşmalı şofben sizler için daha uygun olacaktır.

Eğer doğal gazlı şofbeninizde önceliğiniz maliyetinin uygun olması ise genellikle uygun fiyatlara sahip olan hermetik şofben tercih edebilirsiniz. Elektrikli şofben kullanacaksanız fiyat olarak daha uygun şofbenler bulabilirsiniz. Ancak elektrikli şofbende dikkat etmeniz gereken nokta, yaşadığınız yerde elektrik birim fiyatının bütçenize uygun olmasıdır.

Şofben Temizliği Nasıl Olmalıdır

Baymak şofbeninizi veya farklı bir marka şofbeninizi temizlerken elektrik sigortalarını kapattıktan sonra dikkatli bir şekilde sökmelisiniz. Daha sonra şofbende bulunan eşanjör bölümünü çıkararak uygun bir deterjanla temizleyiniz ve iyice durulayarak şofbeninize takınız. Temizledikten sonra şofbeninizi bir süre bekledikten sonra kullanmalısınız.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT