Toplam 19 üründen, 1-19 arası gösteriliyor.

Elektrikli Izgara Modelleri

Mutfakların vazgeçilmezlerinden olan elektrikli ızgaralar sayesinde birbirinden lezzetli sebze ve et yemekleri hazırlayabilirsiniz. Tekzen'in sizlere sunduğu koleksiyonda Sinbo gibi kaliteli markaların harika tasarımlarını bulabilirsiniz. Kaliteli ve rahat kullanımıyla tüketiciler tarafından sıkça tercih edilen ürünler Tekzen.com da sizleri bekliyor.

Elektrikli Izgara Nasıl Seçilir?

Elektrikli ızgara almadan önce kullanım amacınızı belirleyerek ona göre seçim yapmalısınız. Eğer kalabalık bir aileniz varsa veya fazla miktarlarda pişirim yapacaksanız, daha büyük boyutlarda ızgara tercih etmelisiniz. Tefal gibi kaliteli markaları da bulabileceğiniz kapaklı elektrikli ızgara çeşitleri içerisinden; bulaşık makinesinde yıkanabilir, sökmesi ve takması kolay bir ürün tercih ederek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Damak tadınıza uygun dumansız modeller tercih ederek yemeklerinizi lezzetli ve yağsız pişirebilirsiniz. Pişirdiğiniz yiyeceğin ızgara yüzeyine yapışmadan kolayca pişirilmesi de bir diğer önemli noktadır. Izgara rezistansının ızgara içerisinde saklı olması kullanımı kolaylaştırarak konforunuzu arttırır.

Elektrikli Izgara Nasıl Kullanılır?

Elektrikli ızgara çeşitleri kullanımı ile gayet konforludur. Izgarayı kullanırken, pişireceğiniz yiyecekleri ızgara teline düzgün bir şekilde yerleştirmelisiniz. Şişe geçirerek de pişirim yapabileceğiniz ızgarada bulunan tepsiye biraz su dökmeniz yiyeceklerin daha kolay pişmesine yardımcı olarak yemek kokularının etrafa yayılmasına engel olur. Tepside bulunan su, yiyeceklerden damlayan yağların tepsi üzerinde donarak temizlenme zorlukları oluşturmasına engel olur.

Yiyecekler yerleştirildikten sonra ızgaranın kapağını kapatmalısınız. Son olarak ızgaranın düğmesini açık konuma getirmelisiniz. Izgaranızda ısı ayarı varsa ısı ayrını da pişireceğiniz yiyeceğe uygun seçmelisiniz. Izgaralar yiyecekleri çabuk pişirdiklerinden dolayı ızgaraya koyduğunuz yiyecekleri sık sık kontrol etmelisiniz.

Elektrikli Izgara Nasıl Temizlenir?

Elektrikli ızgara temizliğinde dikkat etmeniz gereken ızgaranın bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olup olmadığıdır. Eğer kullanım kılavuzunda ızgaranın makinede yıkamaya uyumlu olduğu yazıyorsa makinenizde uygun bir deterjan yardımıyla ızgaranızı kolayca yıkayabilirsiniz.

Kapaklı elektrikli ızgaranızı makinede yıkamadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise ızgara üzerindeki yiyecek artıklarını uygun bir spatula yardımıyla uzaklaştırmaktır. Aksi takdirde makinede ızgaranızın temizliği tam olarak gerçekleşmez. Eğer ızgaranız makinede yıkamaya uygun değilse ızgarayı uygun bir deterjan ve bez yardımıyla elinizde yıkamalısınız.

Ayaklı Izgaranın Avantajları Nedir?

Arçelik gibi kaliteli markaları da bulabileceğiniz Tekzenin ızgara koleksiyonunda, ayaklı ızgara çeşitleri de mevcut. Ayaklı ızgaranın en önemi avantajı yerden belirli bir yükseklikte olması sayesinde özellikle bel ağrısı çeken kişiler için konforlu bir kullanım sağlamasıdır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT