Toplam 207 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Dürbünler


Dürbünler, tek mercekli teleskoplara kıyasla daha gelişmiş bir derinlik ve mesafe hissi sağlamak için, yan yana konumlandırılmış iki özdeş teleskobun birleşiminden oluşan optik araçlardır. Özellikle doğada vakit geçirmeyi sevenlerin, gözlemcilerin, avcıların, denizcilerin yanlarından ayırmadıkları, Bresser, Bushnell, Crosman, Heider, Leapers, Lizer, Meade, National Geographic, Pratik, Square, Steiner, Tasco gibi kaliteli ve güvenilir markalar arasından ihtiyacınıza en uygun dürbünü seçerken büyüklük, ağırlık, görüş alanı, maliyet vb. unsurları göz önünde bulundurmalısınız.


Eğer avcılık sporuyla ilgileniyorsanız, spotting scope adı verilen ayaklı noktalama, 7x50, 8x56 gibi gözlem ve uzak mesafeler için nokta atışı yapmanızı sağlayan tüfeğe monte edilebilen bir modele ihtiyacınız var.


Doğa sporlarına ilgi duyuyor ve sürekli seyahat ediyorsanız kolay taşınabilir, su geçirmez bir modeli tercih edebilirsiniz. Bushnell markasının pek çok modeli arasından ihtiyacınıza en uygunu seçebilirsiniz. Bir deniz tutkunuysanız kesinlikle su geçirmeyen, suda batmayan ve gövde üzerinde pasa maruz kalabilecek parçaları olmayan bir model sizin için doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca pusula ve mesafe ölçeri üzerinde bulunan modeller işinizi çok kolaylaştıracaktır.


Kuş gözlemciliği gibi sporlar için küçük, ele rahatça oturan, parlak, net ve sabit bir görüntü sağlayan 8x40 ve 8x42 gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer uzak mesafelerden gözlem yapmak istiyorsanız daha büyük ölçüleri olan modelleri tercih etmelisiniz.


Bunların dışında, satın almak istediğiniz ürünü önce elinize alın. İşçilik ve malzeme kalitesi bakımından inceleyin. Sonra ürünü iki ucundan tutarak hafifçe çevirin. Birleşme noktalarının dayanıklı ve pürüzsüz olduğundan emin olmak için hiçbir takırtı sesi gelmediğinden emin olun. Her iki merceğe de gözünü yerleştirerek odaklanma kontrolünü yapın. Böylece herhangi bir netlik sorunu yaşamadığınızdan emin olun. Aletin ayarlı olup olmadığını kontrol etmek için iki gözünüzle tek bir noktaya bakın. Eğer çift görüyorsanız, dürbününüz ayarsızdır. Ayarlarını yaptırdıktan sonra tekrar aynı kontrolü yapın. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek husus göz yorgunluğu hissetmemeniz veya çift görmemenizdir.


Tekzen kalitesi ve güvencesi ile Mobilya & Dekorasyon kategorisinin altında ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun dürbünü kolaylıkla seçebilir, dilerseniz ürünlerin üzerine tıklayarak detaylarını ve özelliklerini inceleyebilir ve arzu ettiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT