Toplam 9 üründen, 1-9 arası gösteriliyor.

En Uzun Ömürlü Döküm Tencere Modelleri Tekzen’de!

Her yemek tarifi için kullanılabilen demir döküm tencere modelleri ısıyı tüm yüzeye eşit şekilde dağıtır, uzun süre pişmesi gereken çeşitli yemeklerin iyi bir şekilde pişirilmesini sağlar. Lava Trendy Yuvarlak Döküm Demir Tencere 16 cm Kırmızı, çorba, rosto, ızgara, pilav, güveç, tatlı, kek, yahni ve zeytinyağlı gibi birçok yemeğin mükemmel bir lezzete kavuşmasına yardımcı olur. Yemeklerin içerisindeki vitamin, mineral ve aroma değerlerini tutarak birçok yemek tarifinin kolay ve mükemmel şekilde uygulanmasını sağlar. Lava tencere setleri, uzun süre boyunca pişmesi gereken güveç ve yahni gibi yemekleri daha az enerji kullanarak tam kıvamında pişirir. Döküm tencerenin içerisinde bulunan buhar, tencere içerisinde yoğunlaşarak yemeğe lezzet katar. Lava yuvarlak kapak mini döküm tencere veya büyük döküm tencere içerisinde pişen yemeklerin besin kaybı olmadan lezzetli bir şekilde pişmesine Tekzen güvencesiyle yardımcı olur.

Döküm Tavaların Mutfakta Kullanım Kolaylığı

Kalın tabanlı Lava döküm tavalar içerisinde ısıyı uzun süre muhafaza etmesi sayesinde yemeklerin piştikten sonra da uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Yemeklere kattığı lezzet ve mükemmel pişirimi dışında kullanıldıktan sonra bulaşık makinesinde kullanılabilir, bu sayede kullanıcılarına zahmet vermez. döküm tavalar kullanışlı ve pratik olması ile bilinmektedir. Birçok ısı kaynaklarında kullanılabilen Lava döküm tencere çeşitleri ve tava modelleri elektrikli, gazlı, cam-seramik, kömür, odun ile çalışan ocaklarda da kullanılabilir. Lava demir döküm tava ve 24 cm döküm tencere modelleri, hem fırında hem de ocak üzerinde pişirilen yemeklerin uzun süre sıcak kalmasını sağlayarak ısıtma zahmetinden kurtaracaktır.

Lava Döküm Tencere Seti

Lava Folk Oval Döküm Demir Tencere 29 cm Kırmızı, üzerinde pişen yemeklerin tencereye yapışmasını önler, zararlı kimyasallardan etkilenmeden yemeklerin sağlıklı bir şekilde pişmesini sağlar. Lava döküm tencere seti, içerisinde bulunan yemeklerin sıcaksa sıcak, soğuksa soğuk tutacaktır. Isıyı içerisinde eşit bir şekilde dağıtan döküm ızgara tava ve tencereler yemeklerin daha dengeli ve orantılı bir şekilde pişmesine yardımcı olur. Hem hijyenik hem de çizilmeyen maddelerden üretilen tava setleri uzun ömürlü ve eskimesi zor olan mutfak gereçleri arasında yer almaktadır.

Buharlı Pişiriciler

Yemeklerin içerisinde bulunan besinlerin değerini kaybetmeden pişirme sağlayan buharlı pişirici, aynı zamanda besinlerin içerisinde bulunan mikrop ve bakterileri öldürüyor. Yemeklerin içerisinde bulunan nişasta ve selüloz gibi maddelerin erimesini sağlayarak daha yumuşak yemeklerin pişmesini sağlıyor. Uzakdoğu’da yıllardır süregelen pişirme yöntemi olan buharlı pişiriciler, metabolizmayı güçlendiren ve sindirimi kolaylaştıran bir pişirme yöntemine sahiptir. Basınçlı pişirme özelliği ile tüm yemekleri çeşitlerine göre yüksek veya düşük basınçta pişirerek geleneksel yemeklerin kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Yapışmaz geniş tenceresi ile kalabalık sofralara yetecek miktarda pişirme sağlayan buharlı pişirici, istediğiniz zaman pişirme sağlayabileceğiniz ergonomik bir kullanıma sahiptir.

Sağlıklı ve Lezzetli Yemekler İçin Tencere Modelleri

Pratik ve kolay kullanımlı tam kapanan kapaklarıyla, paslanmaz çelik ve ağızdan tabana kadar silindirik düz yapılı dizaynlara sahip tencere modelleri mutfakta sağlıklı ve leziz yemekler yapmanız için Tekzen kalitesiyle sunuluyor. Çok kısa sürede pişirme sağlayan düdüklü tencereler, oksijenle temas etmeden pişer ve besinlerin aroması kaybolmayacağı için daha lezzetli olur. Buhar gücünden faydalanarak yemeklerin pişmesini sağlayan düdüklü tencere, yüksek ısıda yemekleri kapalı ve lezzetli bir şekilde pişirir.

Döküm Tencere Seti Kullanımı

Fırın ısısına dayanıklı olan döküm tencereler, fırında tepsi yerine döküm tava kullanabilmenizi sağlar. Sıcak yemeklerin ısısını kaybetmeden uzun süre lezzetini koruyan döküm tencereler, buzdolabında muhafaza ettiğiniz ürünleri de taze tutar. Kullanımı ve temizliği oldukça kolay olan tencere setleri Tekzen güvencesiyle karşınızda.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT