Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Davul Fırın


Roehler 5 RD 1001R Davul Fırın 1300W
Roehler 5 RD 1001R Davul Fırın 1300W
Sadece Mağazada
219,90 TL

Lezzetli Yemekler Hazırlamak İçin Davul Fırınlar Tekzen'de!

Yemek ve pasta yaparken en önemli iki unsur vardır. Birincisi malzemeler ve hazırlanma şekli, ikincisi ise doğru şekilde pişirilmesidir. Yemeklerin lezzetini kaybetmeden sağlıklı şekilde pişirilmesini sağlayan ürünlerden bir tanesi olan davul fırın , kalitesi ile adından söz ettirir. Kullanımı kolay olan ürün seçenekleri kısa sürede yiyeceklerin ve pastaların pişmesini sağlarken ekonomik olmasıyla da adından söz ettirir. Tekzen beyaz eşya modelleri ve pişirme ürünleri başta olmak üzere evinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan alternatifler sunar. Davul fırın fiyatları arasından inceleme yaparak seçim yapabilir, yemeklere lezzet katabilirsiniz.

Davul Fırın Modelleri ve Özellikleri Nasıldır?

Davul fırın modellerinin termostatlı ve camlı seçenekleri bolca ilgi çeker. Termostatlı davul fırın en sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Termostat özelliği davul fırında yemek ya da pasta pişirirken dönerek çalışma özelliğine sahiptir. Ürünün dönerek çalışması her tarafın eşit olarak ısıtılmasına ve pişmesine imkan tanır. Bu yönüyle mikrodalga fırın prensibine benzetilir. Özellikle kek yaparken bir tarafın pişmediğinden şikayetçi olan kişiler termostatlı davul fırın satın alarak arzu ettiği lezzeti yakalayabilir. Davul fırın çeşitlerinin bazıları camlıdır. Camlı modeller yemek pişerken kapağını açmaya gerek kalmadan kontrol etmeyi sağlar. Bu sayede yemeklerin ve pastaların ideal sıcaklıkta pişmesini sağlayabilirsiniz. Davlumbaz fırının yanı sıra tam boy fırın ihtiyacınızı da Tekzen üzerinden giderebilirsiniz. Zengin seçeneklere sahip Tekzen ocak modelleri sayesinde şık ve işlevsel bir seçim yapmış olursunuz.

Davul Fırın Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davul fırın seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlardan ilki üründe termostat özelliğinin olup olmadığıdır. Yemeklerin homojen olarak ısıtılmasını isteyen kişilerin termostatlı fırın alması oldukça önemlidir. Bir diğer konu ise ürünün rengidir. Davul fırın satın alırken renk seçiminizin kriterlerinize ve mutfağınızdaki diğer renklere uyum sağlaması gerekir. Ayrıca fırının büyüklüğü de önemli bir konudur. Fırını kullanacak kişi sayısı dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Birçok markanın davul fırın çeşitleri bulunur. Markalar arasında inceleme yaparken yorumları dikkate almanız oldukça önemlidir. Davul fırının yanı sıra mini fırın da satın alarak mutfağınızda pratik kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Davul Fırın Nasıl Kullanılır?

Davul fırın, kullanım açısından oldukça kolay ve pratiktir. Genellikle 2 tuşa sahip olan davul fırın çeşitlerinde sıcaklık ayarı bulunmamaktadır. Davul fırını kullanmak için fırının içinde bulunan tepsi ya da ızgara bölümüne yiyecekleri koymanız gerekir. Fırına koyacağınız eşyaların ısıya karşı dayanıklılık göstermesi önemlidir. Yiyecekleri koyduktan sonra davul fırının kapağını iyice kapatın ve kilitleyin. Eğer düzgün şekilde kapatmazsanız yiyecekler geç pişecektir. Ardından fırını açık konuma getirin. İdeal sıcaklıkta pişene kadar bekleyin. Fırına koyduğunuz yiyecekler piştikten sonra düğmeyi kapatın ve eldiven yardımıyla fırından çıkarın. Fırının fişini çıkarmayı da unutmayın.

Davul Fırın Nasıl Temizlenir?

Davul fırın temizliğini yapmak için fırının içindeki tepsileri çıkarmanız gerekir. Yumuşak bir süngere deterjan damlatılarak temizlenebilir. Eğer zorlu lekeler varsa bir süre sıcak suda bekletilip ardından temizleme işlemine başlanması ideal sonuçlara yol açacaktır. Ayrıca, fırını temizlemeye başlamadan önce fişinin çekili olduğundan emin olunmalıdır.

Davul Fırın Boyutları Nasıldır?

Davul fırın boyutları değişiklik gösterir. Yuvarlak fırın modelleri aile boyu ve sülale boyu olmak üzere kategorilere ayrılır. Aile boyu davul fırın genellikle birkaç kişilik kullanımlar için idealdir. Fakat sülale boyu davul fırın kalabalık aileler ve arkadaş grupları için uygun bir seçimdir. Siz de Tekzen ankastre ürünler , beyaz eşya modelleri, fırın modelleri ve daha yüzlerce kategoriden seçim yapabilir, ekonomik alışveriş imkanının keyfini çıkarabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT