Toplam 10 üründen, 1-10 arası gösteriliyor.

Dalış Malzemeleri Çeşitleri

Başta Aqua Sphere markası olmak üzere pek çok markanın birbirinden farklı dalış malzemesi Tekzen'de yer alıyor. Sualtı dalışlarının olmazsa olmazları arasında bulunan dalış gözlüğü hem amatör hem de profesyonel dalgıçlara uygun olarak üretiliyor. Dalış gözlükleri, kullanacak kişinin yüz hatlarına, kullanım alanına ve malzemesine göre dikkatli bir şekilde seçilmelidir.

Dalış İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Son yıllarda en çok tercih edilen doğa sporları arasında yer alan sualtı dalışı için temel malzemeler regülatör, şnorkel, dalış tüpü, dalış giysisi ve paletlerdir. Malzemeler, kullanım amacına göre seçilmeli. Yüzerken kullanılan şnorkeller ile sualtı için kullanılanlar farklı özellik gosteriyor. Sualtında daha derinlere hızlı olarak ilerleyebilmek için gereken paletlerin de değişik türleri mevcut. Örneğin üçe ayrılan yüzme paletleri, orta su paletleri ve derin su paletlerinin profesyonellik seviyeleri de artıyor.

Daha yüksek bir dalış keyfi ve güvenliği açısından, derinliğe bağlı olarak basınca dayanıklı ürünler öncelikli olarak tercih edilebilir. Tekzen dalış aksesuarları bölümünde su basıncına ve kırılmalara karşı dayanıklı malzemelerden üretilen farklı markaların ürünlerini sizlerin beğenisine sunuluyor.

Dalış Malzemelerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Aqua Sphere gibi profesyonel dalış malzemeleri kullanım sonrasında dikkatlice temizlenerek uygun koşullarda saklanması gereklidir. Klor ve kristalize tuz içeren deniz suyu, dalış malzemelerinizin kauçuk, silikon ve metal kısımlarını aşındırır. O nedenle mutlaka kullanım sonrası malzemelerinizi tatlı su ile yıkamalı, ihtiyaç halinde ise tatlı suda bir süre bekletmelisiniz. Dalış maskelerinin aynı şekilde tatlı su ile temizlendikten sonra kendi kutusunda muhafaza edilmesi, çizik ve aşınmaları önlemek adına önem taşır.

Bir diğer bakım önerisi, dalış giysilerinin temizlendikten sonra kesinlikle gün ışığından uzak bir yerde katlanmadan tutulmasıdır. Dalış paletleri ise temizleme açısından en pratik malzemelerden biridir. Temizlendikten sonra doğruca gün ışığına temas etmemesine özen göstermelisiniz. Bakımları düzenli olarak yapılan dalış malzemeleri, uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Tekzen üzerinden tüm dalış ürünlerini temin edebilirsiniz.

Dalış Malzemeleri Nasıl Saklanır?

Uzun soluklu sualtı keşifleri için dalış ekipmanları uygun koşullarda saklanmalı ve bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Dalış sonrasında bakımı yapılmış olan şnorkel, maske, palet ve dalış giysisine pudra veya silikon sprey uygulanır. Sonrasında ise varsa özel kap ve çantalarda muhafaza edilir. İster amatör ister profesyonel dalgıç olun ve nereye giderseniz gidin özellikle dalış maske ve giysinizin iyi korunduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Dalış malzemelerinin her biri ayrı muhafaza yöntemlerine ihtiyaç duyar. Tüpler daima dik olarak koyulmalı, uzun süreli saklama durumlarında tüpü dolu bırakmamalısınız. Yalnızca nemi dışarıda tutacak kadar hava yeterli olacaktır, aksi takdirde tüp içerisindeki yüksek basınç iç paslanmaya neden olabilir. Bir diğer malzeme olan regülatörü kullandıktan sonrası ılık su ile temizlemelisiniz. Yerine kaldırılmadan önce iyice kurutmalısınız. Ek olarak, regülatörlerin yağlanmasını yalnızca eğitimli yetkililerin yapmasını önermekteyiz.

Uygun Dalış Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Dalış ekipmanları, her türlü dalış şartına adapte olabilen malzemelerden üretilmeli. Ayrıca ihtiyacınıza cevap veren uygun tasarımlı olmaları da önemlidir. Eğer dalış sporuna yeni başlıyorsanız başlangıç seviyesinde ekipmanlar almanız daha doğru olur. Bu alanda tecrübe edindikçe profesyonel ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ekipmanları tanıyıp onlara hakim bir şekilde kullanabilmek önceliğiniz olursa ürünlerden maksimum verim elde edebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT