Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Dal Budama Makineleri


Dal Budama Makinası Çeşitleri

Dal kesme makinesi, bahçe el aletleri arasında ağaç budama amacı ile tasarlanmış olan el aletleridir. Merdiven kullanmadan yüksekte kalan dalların kesilerek budama işlemi yapılabilmesi için kullanılacak yeni teknoloji makinelerde denilmektedir. Dal budama motoru veya dal budama testeresi de denen bu makineler, budama işlemi yapacak bireylere ciddi anlamda kolaylık sağlamakta ve eski sistemi ortadan kaldırmaktadır.

Otomatik veya Elle çalışan dal budama makinesi çeşitleri

Ağaç budama makinesi genellikle kırsal alanlarda kullanılmakla birlikte büyük şehirlerde belediyeler, çevre ve şehircilik birimleri tarafından sıkça kullanılmaktadır. Dal budama makinesi temin etmek isteyen kişiler kaliteli ve uzun ömürlü aletler alabileceği gibi daha düşük maliyetlere muadil konumda başka ürünler de tercih edebilir. Birbirinden kaliteli ve dayanıklı dal budama makinelerini tekzen.com.tr üzerinden inceleyebilir, avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Açıkça ürün gruplarını ve satıcıları belirtmek gerekirse; Tekzen tarzı yapı marketlerde mutlaka bulacağınız ürünlerdir. Farklı markalarda ve farklı fiyatlarda karşınıza çıkacak bu ürünlerden bütçenize uygun olanı seçebilir veya kalite ve garanti kıyaslaması yapabilirsiniz.

Dal budama makinesi kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Budama makinesi kullanan veya kullanmak isteyen kişiler için birinci öncelik iş güvenliği olmalıdır. Özellikle yüksek alanlarda yapılacak işlemler için gerekirse vücuda halat takılmalı, vinç yardımı ile çıkılmalı, mutlaka tek başınayken bu işlem yapılmamalıdır. İkinci önceliğimiz ise kullanımdan kaymaklı kesikler ve yaralardır. Bedenimizin uzuvlarını bile kaybedebileceğimiz kazalara karşı dikkatli olunmalı, Mutlaka yanımızda ilk yardım bilen biri ile bu işlem gerçekleştirilmelidir.

Motorlu testerelerin motor gücü yüksek olduğundan hem işinizi kolaylaştırır hem de daha konforludur. Dal kesme makinelerinin en uygun ve avantajlı şekilde Tekzen'den alabileceğinizi unutmamalısınız. Genellikle evde, avluda, bahçede ağaç işlerinde, ince ağaçların kesiminde ve yakacak odun kesiminde sık kullanılan aletlerdir. Yüksek dayanıklılık ve maliyetli bir alet almak istiyorsanız bu yapı marketinden alabilirsiniz.

Elektrikli dal budama makineleri

Elektrikli dal budama motorları günümüzde en yaygın olarak kullanılan çeşittir. Hem şarj süresi uzun kullanıma uygundur, hem de son teknoloji rahat kullanıma sahiptir. Uzun süre dayanıklı ve birkaç gün şarj performansı veren bu ürünler aynı zamanda kendinden oto kontrol ayarlı yani işlem yapmadığınızı anladığı anda motoru kapalı konuma getirme özelliğine sahiptir.

Elektrikli dal budama makinesi ve akülü modellerinin olduğu düz kesimler ve yatay kesimler için olan profesyonel el aletleridir. Sunta, parke, tahta kesiminde kullanımları söz konusu olan makinelerdir. Kullanım sırasında iş güvenliği ekipmanları kullanılması gerekli makinelerdir. Pratik çözümler sunan gönye testere ile ahşap, plastik parkeleri kesiminde kullanabileceğiniz elektrikli makinelerdir. Dikkat gerektiren profesyonel aletler arasında yer alır. Yanlış kullanımda tehlike arz edebileceğinden dolayı iş güvenliği ekipmanlarının mutlaka kullanımı gerekmektedir.

Testere Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Ekseriyetle bahçe budama işleri için kullanılan bu makineler ile farklı uçlar takılarak farklı malzemelerin kesimi yapılabilmesi tercih edilme nedenleri arasındadır. Tüm iş dallarında kullanılan makineleridir. Elektrikli ve akülü modelleri de bulunmaktadır. Pratik çözümler sunan tezgah testere ile ahşap, plastik parkeleri kesiminde dahi kullanılabilir. Güçlü bir motor ile dönme hareketi sağlayarak kesim işlemini gerçekleştirir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT