Toplam 19 üründen, 1-19 arası gösteriliyor.

Çocuk Bisiklet Modelleri

Her çocuğun hayallerini süsleyen ve renkli dünyalarını yansıtan bisikletlerin seçimi özenle yapılmalıdır. Çocukların hayatında önemli bir yere sahip olan çocuk bisikleti modelleri içerisinde 15 jant bisiklet, Tunca Torrini Trapper 16 bisiklet ve daha birbirinden kaliteli bisikletler Tekzen.com’da sizlerin beğenisine sunuluyor.

Çocuk Bisikleti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk biskletleri seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, alacağınız bisikletin çocuğun yaşına uygun olmasıdır. Çocuğun boy ve kilo oranına uygun bisiklet alınması kullanım sırasında çocuğunuzun rahat etmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca kız çocuk bisiklet ve erkek çocuk bisiklet arasındaki farklar da göz önünde bulundurularak çocuğun cinsiyetine uygun bisiklet alınmalıdır.

Çocuk bisikleti seçiminde bisikletin güvenli olması çok önemlidir. Eğer çocuk ilk defa bisiklet kullanacaksa bisikletin 4 tekerli olması daha kullanışlı olacaktır. Ayrıca bisikletin sele uzunluğu da çocuğun boyuna uygun olmalıdır.

Doğru Çocuk Bisikleti Nasıl Seçilir?

Çocuk bisikleti alırken dayanıklılığı da araştırılmalıdır. Çocukların düşme tehlikesine karşı bisikletlerinin dayanıklı olması gerekir. Ayrıca bisikletin parçalarının da olası bir düşme durumunda çocuğa zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olması gerekir. Rahatlıkla alabileceğiniz Tekzen bisiklet modelleri çocuklar için güvenilir bir şekilde üretilmiştir.

Çocuk bisikletinde direksiyonun kolay kullanıma sahip olması gerekir ve çocuğun kollarına uygun olmalıdır. Direksiyonu düz ve geniş tarzda olan bisikletler çocukların bisikleti kullanırken kontrol kurmasını zorlaştırır. Bisiklet selesi de ayarlanabilir özelliğe sahip olmalıdır.

Çocuk Bisikleti Ekipmanları ve Önemi?

Çocuk bisikleti modelleri kadar bisiklet ekipmanlarının da doğru seçimi, çocuk sağlığı açısından önem taşımaktadır. Bisiklet ekipmanlarının başında dizlik, dirseklik ve bileklik gibi koruyucu özelliği yüksek ürünler gelir. Bu ekipmanların çocuğun vücut ölçülerine uygun olması gerekir.

8 yaş bisiklet ve daha küçük yaş grubu bisiklet modellerinde mutlaka olması gereken çocuk bisiklet ekipmanlarının, çocuğun vücuduna tam oturmaması çocuk güvenliğini tehlikeye atacaktır. Bisiklet kaskı, çocuk bisikletlerinde olması gereken en önemli ekipmanlardan biridir. Çocukların kask olmadan bisiklet sürmelerine izin verilmemelidir.

Çocuk Bisikleti Renkleri Nelerdir?

3 yaş bisiklet ve daha küçük yaş grubu için bulabileceğiniz bisiklet modelleri, zengin tasarımlarıyla her zevke hitap etmektedir. Pembe, kırmızı, mavi ve daha birbirinden canlı renklerin zengince kullanıldığı bisikletler içerisinde sade renkler kadar karışık renkler de dikkat çekmektedir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT