Toplam 27 üründen, 1-27 arası gösteriliyor.

Çay Makineleri


Sinbo STM-5400 Çay Seti Inox
Sinbo STM-5400 Çay Seti Inox
Sadece Mağazada
239,90 TL
Sinbo Elektrikli Çay Seti Stm-5700
Sinbo Elektrikli Çay Seti Stm-5700
Sadece Mağazada
189,90 TL

Çay Makinesi Modelleri

Mutfakların baş tacı elektrikli çaydanlık modelleri, Tekzen'in ayrıcalıklar dünyasında sizleri bekliyor. Misafir ağırlamalarının ve çayını her daim sıcak sevenlerin vazgeçilmezi olan Tekzen çaycılar ile lezzet ve aroma artık çok daha yakınınızda!

Çay Makinesi Nasıl Kullanılır?

Çaycı modelleri, kullanım olarak oldukça kolaydır. Kettle benzeri bir çalışma prensibine sahip olan çaycılar; kaynama noktasına ulaşan suyun sıcaklığını sabit tutar ve çayınızı her an içime hazır hale getirir. Arçelik, Arzum gibi kalitesiyle ön plana çıkan markaların çaycıları, bu kategoride sizleri bekliyor.

Çay makinenizi çalıştırmak için öncelikle üzerinde bulunan açma kapatma anahtarını ya da düğmesini kullanarak ürünü başlatmalısınız. Çaycı üzerinde bulunan kaynatma ve sıcak tutma düğmelerini kullanarak ihtiyacınıza uygun olan fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Çay Makinesiyle Çay Nasıl Yapılır?

Çay makinesiyle çay yapımı, demlikte çay yapımından neredeyse farksızdır. Alt hazne suyu ısıtmak ve ısıyı sabit tutmak için üst hazne ise çayı demlemek için kullanılır. Tekzen çaycı modelleri arasında bitki çayları demlemek için ideal olan tek hazneli çaycı modellerini de bulabilirsiniz.

Çaycının alt kısmındaki su haznesinde kaynattığınız suyu üst kısımdaki demliğe boşaltarak çayınızı demleyebilirsiniz. Demlik kısmında çoğunlukla bulunan portatif filtre sayesinde, çay parçacıkların bardağınıza akmasını da engelleyebilirsiniz. En uygun aromayı elde etmek istiyorsanız çayın demlenmesi için 15 dakika bekleyebilirsiniz.

Çay Makinesi Kireci Nasıl Temizlenir?

Çay makinesi temizlenirken kimyasal yapıdaki ürünlerin kullanımında kaçınılmalıdır. Kimyasal ürünler hem çaycının iç yüzeyine zarar verebilir hem de içeceğiniz çayı sağlıksız hale getirebilir. Elektrikli çaycı modellerini temizlerken mümkün olduğunca doğal yollara başvurulmalıdır.

Bunun için en bilinen yöntem limon ve limon tuzu kullanımıdır. Limon tuzunu sıcak suyun içerisinde birkaç dakika kaynatarak iç yüzeyde bulunan kireçlenmelerden kurtulabilirsiniz. Temizliği sık sık yaparak kireçlenmelerin çabucak geçmesini sağlayabilirsiniz. Arçelik, Schafer ya da diğer tüm markaların ürünleri için aynı yöntemi tercih edebilirsiniz.

Çay Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir?

Çay makinesi ve diğer elektrikli mutfak aletlerinin kötü koku yaymaması için temizliğinin sık sık yapılması gerekir. Uzun süre temizlenmeyen çaycılar, kireçlenmeyle birlikte koku yayabilirler. Çay makinenizi temizlediğiniz zaman koku da ortadan kalkacaktır. Limonlu su da kokuyu azaltacaktır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT