Toplam 37 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Boya Tabancaları


Maestro Boya Tabancası 600W- JS-910FD
Maestro Boya Tabancası 600W- JS-910FD
Sadece Mağazada
389,90 TL

Boya Tabancası Modelleri

Boya yaparken kullanacağınız malzemeler arasında bulunan elektrikli boya tabancası, boya işleminizi oldukça pratikleştirir. En zorlu boyama işlemlerini kolayca çözebileceğiniz boya tabancası modelleri arasında püskürtme ve yağlı boya tabancası gibi çok sayıda seçeneği Tekzen'de bulabilirsiniz.

Boya Tabancası Nasıl Çalışır?

Boya tabancaları, püskürttüğü boya ile uygulamanın yapılacağı yüzeyde boyanın homojen bir şekilde yayılmasını sağlar. Astar, cila ya da dekoratif uygulamalarda sıklıkla tercih edilen boya makinası çalışma prensibi ise modeline göre değişiklik gösterir. Elektrikli olan cihazlar dışında, hava kuvveti ile püskürtme sağlayan boya makinesi arasından ihtiyacınıza yönelik olanı tercih edebilirsiniz.

Şarjlı boya tabancası çeşitleri, hazne kapasitesine göre farklılık gösterebilir. Uzatılabilir hortumları, değişik uç seçeneklerinin yanı sıra boya akış hızını da ayarlayabileceğiniz boya tabancasını kullanmadan önce önerilen talimatlara uyulması oldukça önemlidir.

Boya Tabancası Nasıl Kullanılır?

Boya makinesi, kullanımı oldukça basittir. Boya tabancaları çalışma prensibi ise kısaca kompresör yardımı ile hava basıncı oluşarak tüp kısmına doldurulan boyanın püskürtülmesi şeklindedir. Püskürtme şeklinin değiştirilebildiği, uzayan hortum özelliğine sahip olan boya tabancaları oldukça kullanışlıdır. Ayrıca hazne doldurma sorunu olmayan ve doğrudan boya kovaları ile birlikte kullanılan modeller de kullanım kolaylığı sağlar.

Boya tabancasını kullanmadan önce boyanın yüzeye düzgün bir şekilde yayılması için gerekli ayarlamaları yapmalısınız. Dilediğiniz püskürtme şeklini seçtikten sonra tetik mekanizmasına basarak makineyi çalıştırabilirsiniz. En kullanışlı ve uygun fiyatlı boya makinelerini Tekzen'de bulabilirsiniz.

Boya Tabancası Nasıl Ayarlanır?

Boya makinasını kullanmadan önce püskürtmenin hangi yönde olacağı kolaylıkla ayarlanabilir. Boya makinesi başlığında bulunan farklı delik alanlarını kullanarak boyayı uygulamak istediğiniz yüzeyin özelliklerine uygun olacak şekilde dairesel, yatay ya da dikey olarak uygulayabilirsiniz.

Boya tabancası üzerinde bulunan düğmeler üzerinden hava basıncını da istediğiniz seviyeye getirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Boya tabancaları, kullanılırken etrafta herhangi birinin üzerine gelmemesi için uygulamanın yapılacağı alana doğru tutulması gerekir. Tetik mekanizmasının ayarı yapıldıktan sonra yüzeye 15-20 cm mesafeden uygulamaya başlayabilirsiniz.

Boya Tabancası Nasıl Temizlenir?

Siz de mükemmel boyalar ile yaşam alanlarınızı kolayca güzelleştirmek için, elektrikli boya tabancaları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. KLPRO, Magic Magicbrush, Wagner gibi markaların en iyi ve kaliteli boya tabancalarına Tekzen güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT