Toplam 190 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Besin Takviyeleri


Besin Takviyesi Nedir?

Vücudumuz, ihtiyacı olan ancak sigara, hava kirliliği, stres gibi çevresel faktörlerden dolayı azalan çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. İhtiyaç duyulan bu vitamin ve mineralleri karşılayabilmek için protein içeceği, amino asitler gibi besin takviyesi ürünleri imdadımıza yetişir.

Besin Takviyesi Çeşitleri Nelerdir?

Spor&Outdoor kategorisinde bulunan besin takviyeleri oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Amino asitler, protein tozları, sporcu vitaminleri bu çeşitlerden birkaçıdır. L- arjinin ise doğada bulunan proteinlerin yapısını oluşturan 20 aminoasitten birisidir. Böylece eksik olduğunda ya da kas gelişimi için dışarıdan vücuda alınarak tüketilmektedir.

Besin takviyelerinin bir çeşidi olan multi vitaminler ise omega-3 takviyeleri ile besinlerin vücutta doğru emilmesini sağlayan sporcu ürünleridir. Aradığınız besin takviyelerini uygun fiyat ve indirim seçenekleri bulacağınız Tekzen'de çeşitli markaların ürünleri sizleri bekliyor.

Besin Takviyesi Neden Kullanılır?

Günümüz koşullarındaki kirli hava, besinlerin çok da sağlıklı olmayan topraklarda yetiştirilmesi, sağlıksız beslenme gibi koşullar besin takviyesi almayı gerektirir. Yoğun çalışma hayatı nedeniyle atlanan öğünler de vücutta besin takviyesini gerektiren durumlardandır. Sporcu besin takviyeleri ise sporcuların sağlıklı kas gelişimi için başvurduğu besin takviyesi çeşitlerindendir.

Besin takviyesini gerektiren bir diğer neden ise yaşlanmadır. Yaşlanma ile vücudumuz gerekli enzimleri daha az üretmeye başlar. Bu sebeple dışarıdan takviye yapılması tercih edilir. Balık yağları yaşlılık dönemlerinde sıkça tüketilmesi gereken besin takviyelerindendir.

Besin Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

Besin takviyelerinin uzman kontrolünde alınması gerektiği unutulmamalıdır. Nasıl kullanıldıkları kişisel özelliklere, ürün çeşitlerine ve vücut ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bazıları kapsül olarak tüketilirken protein içeceği çeşitleri sütle ya da suyla karıştırılarak tüketilmektedir.

Çok fazla çeşidi olan besin takviyelerinin bir türü de sağlıklı atıştırmalıklar kategorisinde bulunan protein barlardır. Protein bar, vücut ihtiyacına göre tüketilmelidir. Genel olarak ise spor antremanlarından yarım saat önce ve yarım saat sonra tercih edilmelidir. Çikolata benzeri olan bu ürünler yüksek protein içerirken kişiye de çok fazla enerji vermektedir.

Besin Takviyesi Fiyatları Nasıldır ?

Besin takviyesi çeşitleri genellikle her bütçeye hitap eden fiyatlarıyla Tekzen'de bulunmaktadır. Fiyatlar ürün çeşidine, markasına ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Tribulus Zma'dan arjinine, protein barlardan termojenik ürünlere tüm çeşitleri uygun fiyatlarla Tekzen'de bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT