Toplam 25 üründen, 1-25 arası gösteriliyor.

BCAA


Big Joy Bcaabig 589 Gr Karpuz
Big Joy Bcaabig 589 Gr
Temin Edilemiyor
Big Joy Bcaa Pro 400 Gr Karpuz
Big Joy Bcaa Pro 400 Gr
Temin Edilemiyor

BCAA Çeşitleri

Özellikle yaptığı ağır antrenmanlar sonrasında kaybettiği enerjiyi yerine koymak isteyenlerin tercih ettiği BCAA çeşitleri bir tür amino asit olarak da biliniyor. Farklı özelliklere sahip uygun ürünlerin kullanımı vücudun gelişmesini de sağlıyor.

BCAA Nedir Ne İşe Yarar?

BCAA genellikle inek sütünden elde edilmiş olan peynir altı suyunda bulunuyor. Besin olmamakla birlikte besin takviyesi olarak kullanılan ürünler arasında Big Joy gibi önemli markalar yer alıyor. Spor sonrasında güçlü kalabilmek ve hücre sürecinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için tercih ediliyor.

Proteinin temel yapı taşı olarak da bilinen BCAA bir tür amino asittir. Kasları güçlendirmeleri ve geliştirmeleri sebebiyle anabolik etkilerinin de olduğunu söylemek gerekiyor. Yani vücut geliştirme sporu ile ilgilenenlerde protein sentez oranının artmasını sağlayabiliyor.

BCAA Faydaları Nelerdir, Yararlı Mıdır?

Yoğun bir antrenman sonrasında kaslarda ciddi bir yanma ve ağrı ortaya çıkabiliyor. Özellikle ilk kez spor yapan sporcularda daha belirgin bir biçimde ortaya çıkar. Uygun bir ürün kullanıldığında bu tür sorunları ortadan kaldıran BCAA antrenman sonrası oluşacak protein hasırını da kısa süre içerisinde onarıyor.

Kaslardaki hasarın onarılması ile sporcular eski gücüne ve hızına kavuşarak daha yoğun antrenman yapabilme imkanı elde ediyor. Yorgunluğu da ortadan kaldıran BCAA ürünleri vücut geliştirme ile ilgilenen sporcular için etkili bir besin takviyesidir.

BCAA Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Big Joy ve Nutrend gibi önemli markaların ürünleri arasında farklı seçenekler görmek mümkün oluyor. BCAA ürünlerinin 3 türünü bulabilirsiniz. Bunlar kapsül, sıvı ve toz biçimlerdedir. Bu neden ile kullanımları da ürünün türüne göre farklılık gösterebiliyor.

BCAA besin takviyeleri kahvaltıda, spor öncesinde, antrenman sonrasında ya da yatmadan önce tüketilmelidir. Dozajı ise genellikle 3 ile 5 gram arasında değişiklik gösteriyor. Kullanım dozajı sporcunun kilosuna bağlı olarak da değişiklik gösterebiliyor. Doğru kullanım biçimi için kutu içeriğini mutlaka okumalısınız.

BCAA Ürünlerini Kimler Kullanmalı?

BCAA gibi amino asitleri kasların hızlı bir biçimde gelişmesini isteyen sporcular kullanıyor. Antrenman sonrasında güç kaybı yaşamak istemeyenler de kullanabiliyor. Tekzen Spor & Outdoor ürün grubu içerisinde Nutrend gibi bu alanda isim yapmış markaların ürünlerini bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT