Toplam 7 üründen, 1-7 arası gösteriliyor.

Baharatlıklar


Baharatlık Modelleri

Mutfakların gözde züccaciye parçalarından bir tanesi baharat takımları; tüm ihtiyaçlarınıza hitap eden boyut ve tasarım seçenekleriyle Tekzen'de! Bir baharat takımında arayacağınız tüm özellikler ve çok daha fazlası için en doğru adrestesiniz.

Kullanışlı Baharatlık Nasıl Olmalı?

Mutfak gereçleri arasında önemli bir yer tutan baharatlıklar, yemek yaparken en çok kullanılan parçalar arasındadır. Bu sebeple, baharat takımı modelleri ihtiyaçlarınızı karşılamalı ve uzun ömürlü olmalıdır. Öncelikle, seçeceğiniz baharat takımının mutfağınıza uygun ebatlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Tezgahın en ve boyuna uyumlu baharatlıklar, kullanım kolaylığı sağlar.

Bir diğer etken ise kullanım şeklidir. Eğer baharatlıkları duvara asacaksanız, uygun aparatların bulunduğundan emin olmalısınız. Tezgah üstü kullanımlarda ise standlı modeller, baharat takımının bir arada ve düzenli görünmesini sağlar. Dolap içi kullanımlarda alandan tasarruf etmek için standsız modeller tercih edebilirsiniz.

Baharatlık Nasıl Süslenir?

Baharatlıklar, günümüzde her zevke ve tarza hitap edecek binlerce farklı modelle piyasaya sürülmektedir. Modern tarz için bambu malzemeli, klasik tarz için porselen malzemeli baharat takımları ve çok daha fazlası mevcuttur. Ayrıca, desenler ve çizgilerle de zenginleştirilen tasarımlar; sade ya da süslü pek çok seçenek barındırmaktadır.

Bunun yanında, ek süslemeler yapmak isteyen kullanıcılar ise sudan etkilenmeyen yapıştırıcı ve aksesuar detaylarıyla baharat takımlarını zevklerine uygun şekilde yeniden süsleyebilirler. Bu aşamada, ürünün kullanımına ve yıkanmasına engel teşkil etmeyecek parçalar seçmek önemlidir.

Baharatlar Nasıl Saklanamalı?

Baharatlar, uygun koşullarda saklanmadıkları ya da son kullanma tarihlerine dikkat edilmediğinde sağlığı tehdit eden gıdalara dönüşebilirler. Bu nedenle, baharatları uygun sıcaklık koşullarında ve sudan uzak şekilde saklamak gerekir. Bu konuda önlem almak için baharatlık setinizi musluktan uzak bir yere yerleştirebilirsiniz.

Çok nemli ve sıcak iklimlerde ise baharatlar kendiliğinden bozulmaya başlayabilir. Bu tarz yerlerde, baharatların dolapta ya da gölgede saklanması tavsiye edilir. Baharat takımı modellerinin her kullanımdan sonra kapağının kapatılması ve baharatların kısa sürede tüketilmesi idealdir. Bunun için baharat çeşitlerinizi sıklıkla ve az miktarda almak en garanti yoldur.

Baharat Takımı Çeşitleri Nelerdir?

Baharatlık seti modelleri; setteki parça sayısına, üretim malzemesine, standlı ve standsız olma durumuna ya da ebatlarına göre farklı çeşitlerde bulunabilir. Her birinde öne çıkan farklı özellikler bulunan tüm çeşitler, kullanıcının önceliklerine göre tercih edilebilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT