Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Aspiratör


Mutfakların Gizli Kahramanı Aspiratör Modelleri Tekzen'de!

Yemek yapmak her ne kadar keyifli olsa da ortaya çıkan koku da bir o kadar rahatsız edicidir. Özellikle balık, patates ve hamur kızartması gibi yiyecekleri pişirirken ortaya çıkan koku tüm eve dağılır. Yemek kokularının ev veya iş ortamına yayılmaması amacıyla aspiratörler kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Aspiratör, yemek pişerken kötü kokuları içine hapseder. Bu sayede zorlu kızartma kokusu bile birkaç saniye içinde yok edilir. Tekzen davlumbaz ve aspiratörler konusunda zengin seçeneklere ev sahipliği yapar. Ürün çeşitliliğinin fazla olması her kritere uygun alternatifler sunar.

Aspiratör Modelleri Nelerdir?

Farklı markalar tarafından satışa sunulan aspiratör modelleri, mutfağınıza kolayca uyum sağlar. Bazı model seçenekleri sürgülü çalışırken bazıları sabit şekilde kokuları içine hapseder. Ayrıca, aspiratörlerin birçoğunda düğme kontrolü bulunur. Düğmeler ile hız ayarını ve yemeğin türüne göre kontrolleri yapabilirsiniz. Aspiratörlerin renkleri gri, inox gri, beyaz ve siyahtır. Genel olarak fırın ve ocak ile uyumlu aspiratör rengi tercih edilir. Bunun yanı sıra aspiratörlerin bazılarında çift motor ve çift filtre bulunur.

Aspiratör Özellikleri Nelerdir?

Tekzen aspiratör çeşitlerinin sürgülü modelleri istediğiniz zaman kullanmanıza imkan tanır. Yemek pişirirken sürgüyü dışarıya doğru açmanız ve üründe düğme varsa aktif konuma getirmeniz gerekir. Sürgülü olmayan modeller ise daima sabit durur. Dokunmatik bölüme ya da düğmelere basarak aspiratörü ayarlayabilirsiniz. Bazı modellerde bulunan çift motor ve filtre sistemi daha güçlü çekiş gücüne sahiptir. Güçlü bir ürün arayışında olanlar çift motorlu mutfak aspiratörü satın alabilir. Ayrıca, aspiratörün solo ya da ankastre olması da ilgi çeken detaylar arasında yer alır. Mutfağınıza uygun olan aspiratörü satın alarak şıklık ve işlevsellik elde edebilirsiniz.

Aspiratör Nasıl Kullanılır?

Tekzen beyaz eşya modelleri arasında vazgeçilmez olmayı başaran aspiratörün kullanımı oldukça kolaydır. Aspiratörü yemeği ocağa koyar koymaz çalışır duruma getirmeniz gerekir. Eğer ürün sürgülüyse sürgüyü açarak düğmelere basmanız sonrasında cihaz çalışmaya başlar. Fakat sürgülü değilse, aspiratörün üzerindeki tuşlara basarak aktif konuma getirebilirsiniz. Yemekler pişene kadar aspiratörü kapatmamanız gerekir. Ocağı kapattıktan sonra aspiratörü de kapatabilirsiniz.

Aspiratör Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aspiratör genellikle bir defa alınan uzun yıllar kullanılan bir üründür. Bu nedenle seçiminizi dikkatli yapmanız gerekir. Uzun ömürlü kullanım için güvenilir ve kaliteli bir markadan seçim yapabilirsiniz. Aspiratörü ankastre ya da solo satın almak için mutfağınızın özelliklerini incelemelisiniz. Ayrıca, uyumu yakalamak için diğer beyaz eşyalar ve tavalar başta olmak üzere her detayın benzer tonlarda olmasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Aspiratörlerin motor sayısı değişiklik gösterir. Eğer kızartma ve hamur işi gibi çok koku yayan yemekleri sıklıkla yapıyorsanız çift motorlu aspiratör satın alabilirsiniz. Fakat ara sıra yapıyorsanız tek motorlu ürünler de uygun olacaktır. Son olarak aspiratör fiyatları arasında da inceleme yapmalısınız. Ekonomik ve kaliteli tercihte bulunarak bütçe dostu seçim yapabilirsiniz.

Aspiratör Temizliği Nasıl Yapılır?

Aspiratör temizliğine başlamadan önce doğru deterjan ve temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi renk değişimine sebep olarak deterjanlardan uzak durulmalıdır. Aspiratörü temizlerken dış yüzeyi yumuşak ve nemli bir bezle silebilirsiniz. Ancak aspiratör filtresinin de belirli periyotlarla temizlenmesi gerekir. Filtre temizliği yaparken ilk olarak filtrenin çıkarılması gerekir. Çıkan filtreyi sıcak suya katacağınız sirke ve karbonat ile yıkayabilir, kurduktan sonra yeniden yerine takabilirsiniz. Siz de kullanışlı bir mutfak için Tekzen üzerinden sunulan aspiratör, balık kızartma tavaları, ocak ve fırın gibi yüzlerce kategoride ürün seçimi yapabilir, ekonomik fiyatların tadını çıkarabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT