Toplam 10 üründen, 1-10 arası gösteriliyor.

Arjinin Çeşitleri

Amino asitler, proteinlerin yapı taşı olmakla birlikte kasların daha güçlü olmasına ve yıpranan kasların düzeltilerek yeniden yapılanmasına destek sağlıyor. Besin değil besin takviyeleri niteliğinde olan bu ürünler farklı çeşitleri Tekzen.com'da satışa sunuluyor.

Arjinin Nedir Ne İşe Yarar?

Yarı esansiyel bir amino asit, vücudun daha fazla oksijen almasına yardımcı oluyor. Böylece vücut direnci artarken bağışıklı da güçlendiriliyor. Performans ve güç arttırıcı ürünler, vücuda yakıt sağlarken bir yandan da vücudun üretmediği yarı esansiyel amino asitlerin de kazanılmasına destek oluyor.

Kas dokusunun üretilmesini sağlayan arjinin özellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler tarafından büyük talep görüyor. Nitrojen tutma özelliğine de sahip olduğu için arijinin, protein sentezi için tercih edilen amino asitlerden biridir.

Arjinin Kullanım Miktarı Nedir?

Toz ve kapsül halinde üretilen arjinin kullanımı tercih edilen türe göre farklılık gösterebiliyor. Ayrıca arjinin tüketiminde kişinin hangi seviyede olduğu da önem kazanıyor. Başlangıç seviyesinde olan kişilerin ürünleri kullanmadan önce kullanma talimatlarına bağlı olarak tüketmesinde yarar bulunuyor. Kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin ise doktoruna danışmasında yarar.

İleri düzeyde olan sporcuların ürünleri daha yüksek dozda tüketmesi mümkünken, başlangıç seviyesindekiler için aynı dozajlar söz konusu olmayabiliyor. Bu neden ile ürünler kişiye özel doğru olarak seçilmeli ve kullanmadan önce içeriği dikkatlice okunmalı.

Arjinin Ne Zaman Alınmalı?

Fizyolojik süreci büyük oranda etkileyen arijinin, kolestrol gibi bazı rahatsızlıkların da önüne geçmekte etkili olabiliyor. Ürünlerin tüketimlerinde olduğu gibi kullanım zamanları da önemlidir. Her ne kadar amino asitelerin spordan önce kullanılması gerektiğine dair yaygın bir bilgi olsa da, spordan sonra da kullanılabiliyor.

Performans ve güç arttırıcı ürünler, gerek spordan önce gerekse de spordan sonra kullanılsın kullanım ile etkinlik arasında minimum yarım saat olmasında yarar var. Dileyen kişiler gece yatmadan önce de rahatlıkla kullanabiliyor. Farklı kullanım biçimleri besin takviyelerindeki verimi olumsuz yönde etkilemiyor.

Arjinin Çeşitlerini Kimler Kullanmalı?

Tekzen.com güvencesi ile satışa sunulmakta olan arjinin çeşitleri, fizyolojik süreç bakımından vücudun daha hızlı gelişmesine destek oluyor. Ayrıca vücut direncini de arttırıyor. Yoğun bir antrenman sürecinde olan sporcular verimli bir performans için tercih ediyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT