Toplam 50 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Ankastre Setler


Ankastre Set Modelleri

Ankastre setler, görsel açıdan mutfakta mükemmel bir uyum sağlamakla birlikte dar alanda da kullanılabilir olması yer bakımından avantaj sunmaktadır. Ürünler genellikle siyah tonlar ile dikkat çekiyor olsa da son dönemlerde beyaz ankastre set tercihi yaygınlık kazanmaya başlamıştır.

Ankastre Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ferre setler, zamanının büyük bir çoğunluğunu mutfak ortamında geçirenler için büyük önem taşır. Kalitenin yanı sıra ergonomik bir tasarıma sahip olması da mutfakta kolaylık sağlayacaktır. Nasıl bir ürüne ihtiyaç duyulduğu konusundaki kriterler, tercih edilen ürünün ihtiyaçları karşılaması açısından da önem taşır. Tasarım bakımından uygun olan bir ürünün dayanıklılık bakımından da aynı verimi sağlaması gerekir. Mutfakta hijyen ve güvenlik her şeyden önce gelir. Otomatik inox teknolojisi ile üretilen ankastre seti, leke tutmayan ve dayanıklı özellikler ile donatılmıştır.

Ankastre Set Nasıl Yerleştirilir?

Ankastre setlerin yerleşimi, mutfağın alt yapısına göre değişiklik gösterse de bazı kurallar değişmemektedir. Ocak ile davlumbaz birbirinden ayrı düşünülemeyeceği için bu iki ürünü mutlaka bir arada kullanmalısınız. Klasik fırın ve mikrodalga fırının yerleşimini ise genellikle altlı üstlü biçimde tercih edebilirsiniz. Termikel ve Altus gibi markaların ürünlerini Tekzen'den uygun fiyat ile temin edebilirsiniz.

Dar mutfaklarda, daha ferah bir ortam yaratmak için beyaz ankastre set tercih edebilirsiniz. Emniyet bakımından da duyarlı olan setlerin, buhar ve yağ tutmayan özelliklere sahip olması ocak ve fırının yakın dizayn edilmesinde sorun teşkil etmeyecektir.

Ankastre Set Nasıl Temizlenir?

Termikel ankastre setler, dayanıklı yapıları gibi temizliği ile de dikkat çekmektedir. Davlumbazlarda, güçlü emiş gücünün sürekli devam ediyor olması için mutlaka belli aralıkla ile filtre temizliği yapmanız yılda en az bir kez de filtreyi değiştirmeniz gerekir. Fırınının ise her kullanımdan sonra nemli bir bezle temizliğini yapmalısınız.

Ankastre setinin ocak kısmı temizlenirken, ocağın modeli de önem taşır. Elektrikli ocakların temizliğinde, ocağın ısısının tamamen tükenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Tel ya da krem temizleyicilerin ürünlerde dış yüzeye zarar verdiğini de unutmamak gerekir. Ocaktan yeteri kadar verim almak için brülörünün yağlı kalmamasına özen göstermek gerekir.

Ankastre Setlerde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Ankastre setler, maksimum dayanıklılık ve verim prensibi ile üretildiği için genellikle paslanmaz çelik ve inox malzemeden üretilmektedir. Ocaklarda temperli cam tercih edilir. Temperli cam ısıya ve sert darbelere karşı dayanıklıdır. Olası bir kırılma halinde etrafa dağılmaz. Böylece güvenlik, yüksek oranda korunur.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT