Toplam 68 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Amino Asitler


Big Joy Bcaabig 589 Gr Karpuz
Big Joy Bcaabig 589 Gr
Temin Edilemiyor
Big Joy Bcaa Pro 400 Gr Karpuz
Big Joy Bcaa Pro 400 Gr
Temin Edilemiyor
Hardline Creatin 500 Gr
Hardline Creatin 500 Gr
Temin Edilemiyor

Amino Asit Çeşitleri

Zinde bir vücut ve performansı yüksek antrenman için tercih edilen BCAA aminoait bakımından oldukça güçlü takviyeler arasında bulunuyor. Vücut geliştirmek için tercih edilen ürünler farklı alternatifler ile Tekzen'de satışa sunuluyor.

Amino Asit ve Özellikleri Nedir?

Kasların olduğu gibi proteinin de yapı taşı olarak ifade edilebilen aminoasit kreatin ile benzer özellikleri taşıyor. Vücudun ihtiyacı olan ve birbirinden farklı özelliklere sahip 23 amino asit çeşidi bulunuyor. Ağır spor yapanlar için ise kullanılması gereken türleri ise glutamine adı altında ayrı bir kategori oluşturuyor.

Kas dokusunu geliştirmekte yardımcı olan glutamin, özellikle hayvansal gıdalarda bulunuyor. Fakat ağır antrenman yapan sporcular besinlerden istedikleri seviyede amino asit elde edemeyebiliyor. Bu durumda ise devreye glutamin gibi takviye ürünler giriyor.

Amino Asit Kullanımı Ne İşe Yarar?

Amino asit kullanımı vücutta proteinlerin arka arkaya sıralanarak sentezlenmesine yardımcı oluyor. Sentezlenmiş biçimde beklemekte olan amino asitler ihtiyaç halinde hızlı bir biçimde parçalanarak kullanıma hazır hale geliyor. Özellikle vücut geliştirme çalışmalarında kaslarını güçlendirmeyi amaçlayan sporcular için ideal bir seçenek oluyor.

Kas geliştirmenin yanı sıra vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi de veren amino asitler aynı zamanda asit dengesini de koruyor. Bağışıklık sistemini de güçlendirdiği için vücut direncinin artmasına destek oluyor. Özellikle sporcular arasında yaygın bir kullanımı bulunuyor.

Amino Asit Faydaları Nelerdir?

Her ne kadar amino asitler denince pek çok kişinin aklına spor yapanlar gelse de spor yapmayanların da kullanabileceği Kompleks amino asitler, vücutta enzim sağlıyor. Böylece kişilerin ruh halinin de düzelmesine yardımcı oluyor.

Motivasyonun artmasından uyku düzeninin sağlanmasına kadar oldukça geniş bir alanda yarar sağlıyor. Karındaki yağlanmayı engelleyen kreatin özellikle menopoz döneminde ortaya çıkabilecek bölgesel karın yağlanmasını engelleyebiliyor. Yağ dengesini de koruyan ürün, diyet yapanlar için oldukça destekleyici oluyor. Amino asit desteği sayesinde yağ yakımı da arttırılabiliyor.

Amino Asit Çeşitleri Nelerdir?

Kompleks amino asitler farklı özelliklerde üretiliyor. Tablet biçiminde olan türlerinin yanı sıra toz ve sıvı biçimleri de sıklıkla tercih edilenler arasında bulunuyor. Direkt olarak kaslara etki etmesi nedeniyle sıvı çeşitleri daha çok tüketiliyor. Besin takviyelerini Spor & Outdoor ürün grubunda bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT