Toplam 7 üründen, 1-7 arası gösteriliyor.

Alez & Yatak Koruyucular


Alez Yatak Koruyucu Modelleri

Farklı kullanım amaçlarına yönelik yatak koruyucu, yastık alezi ve daha birbirinden kullanışlı ürünler Tekzen’de sizlerin beğenisine sunuluyor. Özellikle çoçuklu ailelerin olmazsa olmazlarından olan alez modelleri aynı zamanda toz maytı alerjisini de engellemektedir. Ürünler su geçirmeyen ve nefes alan yapısı sayesinde size sağlıklı ve rahat bir uyku sunacak.

Alez Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Alez alırken dikkat edilmesi gereken temel noktalardan biri ürünün yapıldığı malzemenin özellikleridir. Örneğin kamp veya gezi amaçlı dışarıda kullanım için ürün alacaksanız ürünün malzemesi daha farklı olacaktır. Ayrıca boyut olarak da kamp yataklarına uyumlu bir ürün seçilmelidir. Çiftler için rahatça kullanabilecekleri çift kişilik alez çeşitleri çok kullanışlı olacaktır. Ayrıca ürünlerin kolayca takılabilir ve çıkarılabilir tarzda olması da önemlidir.

Alez seçiminde bir diğer önemli nokta da üretildiği malzemenin doğru malzeme olması ve kolay bozulmaya uğrayıp yerinden oynamamasıdır. Ayrıca alez temizliğinde çok önemli ve olmazsa olmazlardan olan yıkanabilir özelliğinin de bulunması gerekir.

Alez Kaç Derecede Yıkanır?

Aldığınız fermuarlı yatak koruyucu temizleme özelliklerini kontrol ettikten sonra, çamaşır makinesinde ürüne uygun yıkama özellikleri kullanmalısınız. Bu nedenle ürünü yıkamadan önce mutlaka kullanma talimatını okumalı ve yıkamayla ilgili detaylar olup olmadığına bakmalısınız. Aksi takdirde ürün zarar görebilir ve deforme olabilir. Ayrıca alez üzerinde lekeler oluşmuş olabilir bu gibi durumlarda da lekelere yönelik temizleme talimatlarına uymalısınız.

Eğer alez üzerinde lekeler oluşmuşsa bu lekeler için ürüne zarar vermeyecek özelliklerde leke çıkarıcı veya ön yıkama ürününü kullanmalısınız. Bu deterjanları lekeler üzerine uygulamalı ve 15 ile 30 dakika arası önerilen süre boyunca bekletmelisiniz. Daha sonra alezi önerilen sıcaklıkta yıkamalısınız. Ayrıca lekeler üzerine çamaşır suyu veya başka bir deterjan dökmeden önce mutlaka kullanma talimatını kontrol etmelisiniz.

Alez Kullanmanın Önemi Nedir?

Yatak koruyucu ve yastık alezi gibi ürünler kullanım açısından oldukça önemlidir. Çocuklu ailelerde yataklar kirlenme ve yiyecek içecek dökülmesi gibi ufak kazalara karşı yatağı koruma özelliği yapacaktır. Bu ürünler özellikle tuvalet eğitimi sırasında daha da önem kazanmakta ve çok kullanılmaktadır. Aksi takdirde yataklar sürekli ıslanma ve kirlenmeye maruz kalarak zarar görecektir.

Yataklar en çok kullanılan eşyalardan olup sık sık kirlenmektedir. Ayrıca taşınmalar sırasında veya oda değişimi sırasında da yataklar zarar görebilmektedir. Özellikle aileler için alacağınız büyük yatakların taşınması zor olacağından, yatak taşınma sırasında zarar görebilmektedir. Çift kişilik alez kullanılarak bu yataklara ekstra koruma sağlanmaktadır. Alerjisi olan kişiler için de alez, mayt ve toz gibi alerjiye neden olacak etkileri azaltacaktır.

Yatak Koruyucu Fiyatları Nasıldır?

Yatak odası tekstil ürünlerinden sıklıkla tercih edilen, birbirinden kaliteli ve kullanışlı yatak koruyucu alez ve yastık koruyucular uygun fiyatları ile her evde yerini almaya hazır. Ürünler geniş fiyat yelpazesi sayesinde her kesime hitap etmektedir. Fiyatlar alezin tek veya çift kişilik olmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT