Toplam 127 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Tavan Armatürleri


Tavan Armatür Çeşitleri

Ev dekorasyonunda oldukça büyük bir yere sahip aydınlatma modelleri kullanım alanlarına ve tarzlarına göre farklılık göstermektedir. Aydınlatma çeşidi olan tavan lambaları ışık akışını dağıtmak ve parlak ışıklardan gözü korumak gibi özellikleriyle oldukça kullanışlı olmuştur.

Mekana Uygun Tavan Armatürü Seçimi Nasıl Olmalı?

Dış ve iç mekanlarda kullanışlı olmasıyla göz dolduran tavan armatürleri oldukça farklı modellere sahiptir. Dış mekanda kullanılabilen bir balkon lambası sayesinde mekana aydınlık sağlarken ortamın dekoratif görünümünü de tamamlayacaksınız. Aydınlatma armatürleri evlerin farklı mekanlarında da kullanılarak oldukça şık görüntüler elde edilmesine katkı sağlamaktadır.

Elektrik ve aydınlatma ürünlerinden olan armatürlerin floresan, led, sensorlü, tavan armatürü gibi çeşitleri bulunmaktadır. Tekli, ikili ya da üçlü çeşitleri de bulunan armatürler pratik kullanımı sayesinde çok fazla tercih edilmektedir. Sade tasarımdaki salonunuz için basit bir salon tavan armatürü tercih ederken, şık mobilyalarla döşediğiniz evinizde desenli tasarım armatür tercih edebilirsiniz.

Tavan Armatürü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Sarkıt avizeler ile mekanı sınırlamak yerine her mekana uyum sağlayabilen armatür kullanımı ile alan kazanabilirsiniz. Farklı çeşitleri bulunan aydınlatma modelleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Mekanın tasarımına uygunluğu, ışık rengi, markası, tasarımı, fonksiyonları gibi maddeler armatür alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.

Ortama görsellik katması dışında göz sağlığı açısından da oldukça önemli olan aydınlatma seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer unsur ise ışığın parlaklığıdır. Göz sağlığı açısından aşırı parlak ışıklardan kaçınılması gerektiği unutulmadan evinize uygun armatürü tercih etmelisiniz.

Tavan Armatürü Nasıl Takılır?

Tavan lambaları takılırken yapılması gereken ilk işlem tavana matkap yardımıyla delik açılmasıdır. Sonra açılan deliklere dübel takılarak lamba altlığı yerleştirilir. Altlığın montesi için vidalar matkap yardımıyla altlığın deliklerinden dübellere yerleştirilir.

Aydınlatma armatürleri monte edilirken bir sonraki işlem elektrik kaçağının olup olmadığının kontrol edilmesidir. Kaçak yok ise kablolar apliklere dikkatlice iliştirilir. Sonrasında kablolar içte kalacak şekilde lambanın üst kısmı yerleştirilir. Son aşama ise lambanın piminin sabitlenmesidir. Ampul duya yerleştirildiğinde işlem bitmiş olur.

Sensörlü Tavan Armatürü Ayarı Nasıl Yapılır?

İç ve dış mekanlarda oldukça sık kullanılan sensörlü tavan armatürü takılırken bazı ayarların yapılması gerekmektedir. Armatür lamba için zaman ve ışık seviyesi ayarı yapılmaktadır. Yönleri bulunan ayar çubuklarından istenilen süreye göre ayarı yapılmaktadır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT