Toplam 61 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Klimalar


Klima Modelleri


Her ne kadar yaz aylarının kurtarıcı ürünü olarak bilinse de kış mevsiminde de vazgeçilmezler arasında bulunan klima modelleri Tekzen güvencesi ile satışa sunuluyor. Demirdöküm gibi klima üretiminde kendini ispatlamış markaların ürünlerini bu kategoride bulabilirsiniz.


Klima Seçimi Nasıl Olmalı?


"ısıtma ve soğutma" kategorisinin önemli parçalarından olan klima çeşitlerinin seçiminde öncelikle ürünün özelliklerine bakmakta yarar bulunuyor. Sadece soğutucu özelliği olan klima modelleri yaz mevsimi kullanımı için ideal olurken hem soğutma hem ısıtma isteyenler için daha uygun seçenekler de rahatlıkla bulunabiliyor.

Klima seçiminde ürünün gücü de büyük önem taşıyor. Ürünün sağladığı performansı değerlendirirken kullanılacak olan ortamın ebatlarını da dikkate almakta yarar var. Uzaktan kumanda desteği, zaman ayarı ve nem kapasitesi de seçimi belirleyen konuların başında geliyor.


Klima Bakımı Nasıl Yapılır?


Arçelik gibi elektronik eşya üretiminde adından sıkça söz ettiren markalardan seçiminizi yapsanız dahi cihazın performansını sürdürmesi için belli aralıklar ile bakımının yapılmasında yarar bulunuyor. Özellikle her yıl yapılan periyodik bakımlar uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Uzmanlar eşliğinde yapılan bakımlar cihazın enerji tasarrufu sağlaması açısından da değer taşıyor.

Periyodik bakımlar esnasında özellikle hava filtresinin temizliğinin yapıldığından emin olmalısınız. Klimada hava filtresinin yıpranması halinde ise filtre değişikliğinin yapılması her kullanımda maksimum performans elde etmenize yardımcı olacak en önemli konudur.


Klima Filtresi Nasıl Temizlenir?


Klima filtresi havada bakteri üretimini engellemesi bakımından önemli parçalar arasında yer alıyor. Tercih ettiğiniz klima modelleri ne olursa olsun hava filtresinin temizliğini ihmal etmemelisiniz. Filtrenin temizliği için ise cihazın ön panelinin açılması gerekiyor.

Panel çıkarıldıktan sonra sadece su yardımı ile temizlenmesi yeterli oluyor. Temizlik malzemeleri ile temizlemek isteyenler ise özellikle bitkisel içerikli ve ağır koku barındırmayan ürünleri tercih etmeleri gerekiyor. Klimadaki saç panelinin de temizlenmesi ile filtre uygun bir biçimde kurulama işlemi yapılmadan yerleştirilmeli.


Klima Modellerinde Fiyatlar


Baymak, Arçelik, Demirdöküm ve daha pek çok markaya ait olan modelleri bir arada bulabiliyorsunuz. Zengin ürün aralığı farklı bütçelere sahip kişiler için de aradığı ürüne ulaşmayı kolaylaştırıyor. Siz de Tekzen ile ekonomik bir klima modeli ile tanışabilirsiniz.


Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT