Toplam 16 üründen, 1-16 arası gösteriliyor.

Ana kucakları ve Puset Modelleri

Bebeklerin belirli bir yaşa kadar hem evde hem de dışarıda konforlu bir şekilde taşınmasını sağlayan ana kucakları farklı çeşitlerde üretilmektedir. Ana kucağı modelleri bebeğin sırtını destekleyen ve hafif yapıdaki pusetlerdir. Bebek ana kucağı modelleri her ihtiyaca göre farklı tarzlarda bulunmaktadır.

Ana Kucağı Seçimi Nasıl Olur?

Bebek ana kucağı seçiminde üç temel nokta bulunur. Öncelik bütün diğer bebek ürünlerinde olduğu gibi güvenliktir. Ana kucağının yapısı bebeğin düşmesini engelleyecek şekilde olmalıdır. Aynı zamanda ürünün bebeğe zarar verebilecek ya da rahatsız edebilecek parçalar içermemesi önemlidir. Bebeğinizin boyuna ve kilosuna en uygun ana kucağını seçmenin ne kadar önemli olduğunu unutmamalı seçiminizi ona göre yapmalısınız.

Eğer bebeğiniz hareketli ise derinliği az olan pusetler bebeğiniz için tehlikeli olabilmektedir. Ayrıca seçeceğiniz ürün bebeğin boy ve kilo değişimlerine göre değiştirilebilir özellikli olmalıdır. Ayrıca ana kucağını kullanacağınız alana göre tente gibi güneş ve yağmur koruyucu özelliklerinin de olması ön planda tutulmalıdır.

Ana Kucağı Nasıl Oto Koltuğu Olur?

Sadece ev tipi olarak kullanılabilen ana kucağı beşik çeşitlerinin sallanabilen özellikte olanları evde bebeğe konfor sağlamaktadır. Tam yatış ve oturma pozisyonunda olan ana kucakları sadece evde kullanılabileceği gibi bebek arabasına ya da otomobile monte olarak da kullanılır. Çeşitlerine ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteren ana kucaklarındaki ortak özellik taşıma kolunun bebeğin kolay taşınmasını sağlamasıdır.

Otomobillerde yer alan bebek oto koltuklarında öncelik bebeğin güvenliğidir. Oto koltukları bebeğin yaş ve kilosuna göre çeşitli gruplara ayrılarak öyle satılır. Bebeklerin seyahat yönünün tersine oturması daha güvenli olarak söylense de bunu bebeğin yaşı belirlemektedir.

Ana Kucağı Nasıl Takılır?

Bebek ana kucağının arka koltuğa sabitlenmesi önerili. Ana kucağı otomobilde bulunan arka koltuğa emniyet kemeri yardımıyla sabitlenebilir. Bir diğer yöntem ise ana kucağının bazası sayesinde sabitlenmesidir. Ana kucağı bu baza sayesinde tık sesi ile sabitlenerek monte edilir.

Ana kucağının otomobile sabitlenmesi için ise diğer bir yöntem de İsofix'tir. Bu yöntemler her yolculuk öncesi ana kucağı İsofix ile sabitlenmiş bazaya yerleştirilerek monte edilir. Ana kucağının iyice sabitlenmiş olması yolculuk öncesi çok dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Tüm kontroller yapıldıktan sonra eğer uygun olarak yerleştirilmişse yolculuk yapılır.

Ana Kucağı Fiyatları Nasıldır?

Anne kucağı modellerine ve özelliklerine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Oturma alanının büyüklüğü, sallanabilir olması, çeşitli kemer ayarlama özelliklerinin olması ve oturma şekillerinin değiştirilebilir fonksiyonları fiyatın değişmesini sağlayan unsurlardandır. Bebeğinizin ihtiyacına göre seçeceğiniz ana kucağı modellerinden bütçenize uygun olanını kolaylıkla seçebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT