Toplam 19 üründen, 1-19 arası gösteriliyor.

L-Carnitine Çeşitleri

Vücutta bulunan yağ hücrelerini normalden çok daha hızlı bir biçimde yakabilen L-Carnitine, yağ hücrelerinin enerjiye dönüşmesinde de oldukça etkili. Yağ yakımı bakımından güçlü özelliklere sahip olan ürün Hardline gibi kaliteli markalar tarafından satışa sunuluyor.

L-Carnitine Nedir Ne İşe Yarar?

Egzersiz performansını güçlendirmek isteyen sporcuların olmazsa olmazları içerisinde bulunan yağ yakıcı L-Carnitine, vücut tarafından da üretiliyor. Fakat özellikle zorlu spor dalları ile uğraşıp ağır antrenman yapanlar için ekstra bir takviye gerekli oluyor. Et ve süt ürünlerinin yanı sıra avokadoda da L-Carnitine bulunuyor.

Hücrede enerji üretimini artıran L-Carnitine, aynı zamanda vücuttaki toksin maddelerin de atılmasında etkili oluyor. Uzun süre yapılan sporlardan sonra dahi kas yorgunluğunu ortadan kaldırıyor. Böylece performansta yüksek oranda bir artış gözleniyor.

L- Carnitine Faydaları Nelerdir?

Metabolizmayı güçlendiren L-Carnitine yağ yakıcı açlık hissini de yatıştırdığı için yiyecek tüketimini de azaltmaya yardımcı oluyor. Vücudu zorlayan antrenmanlar sonrasında kaslarda ortaya çıkabilecek hasarların hızlıca düzeltilmesini de sağlıyor. Tekzen Spor & Outdoor ürün grubu içerisinde Big Joy gibi markalara ait yağ yakıcıları bulabilirsiniz.

Doku hasarının da giderilmesin de etkili olan ürün, özellikle et ve süt ürünlerini az tüketenler tarafından kullanılabiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden hastalıklar çabuk atlatılır. Yorgunluk hissinin de azalmasında etkili bir üründür.

L-Carnitine Yağ Yakar mı?

Kalp, karaciğer ve böbrekler tarafından da üretilebilen L-Carnitine yağ yakıcı olarak biliniyor. Özellikle tokluk hissi verdiği için diyetlerde sıklıkla kullanılıyor. Vücuttaki yağı yakmakla birlikte açığa çıkan yağın da enerjiye dönüşmesini sağlıyor. Vücut geliştirme sporcuları için etkili bir üründür.

Güçlü bir yağ yakıcı olan L-Carnitine bir besin değil besin takviyesi olduğunu bilmekte yarar bulunuyor. Yağ yakımını artırırken bir yandan da protein sentezini artırabiliyor. L-Carnitine yağ yakıcı ürünler, kalp ve kaslarda yağlanmaya bağlı olarak görülen fonksiyon bozukluklarının giderilmesine katkı sağlıyor.

L- Carnitine Nasıl Kullanılmalı?

Vücut geliştirme sporcuları tarafından performans arttırmak için tercih edilen L-Carnitine kullanımında öncelikle kullanılacak olan ürünün etki oranına dikkat etmek gerekir. Ayrıca vücudun gereksinimi de kullanım açısından önemlidir. Kullanmadan önce doktor tavsiyesi de almakta yarar bulunabilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT