Toplam 8 üründen, 1-8 arası gösteriliyor.

Büyükbaş Hayvan Çadırı Modelleri


Büyük baş hayvan bakımında, hayvanların rahat bir ortamda ve sağlıklı bir şekilde barınma ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Tekzen.com'da birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı hayvan çadırı modelleri bulabilirsiniz. Ürünler farklı sayılarda hayvan barınmasına olanak sağlayacak ebatlarda üretilmiştir. Ürün ebatları 50m2 den 140 m2 ye kadar değişiklik göstermektedir.


Büyükbaş Hayvan Çadırı Nasıl Kurulur?


Hayvan çadırı kurulumunda çadırın büyük ebatları ve sahip olduğu ağır metal kısımlar nedeniyle en az 3-5 kişi olmanız gereklidir. Öncelikle çadırın ana iskeletini oluşturmalısınız. Başlangıç olarak çadırın baş kısmında bulunan metal kısımları birbirine takmalısınız. Bu kısmın metal iskeletini oluşturduktan sonra ayakta durabilmesi için yandaki metal kısımlardan da bir kısmını takıp dengeli bir yapı oluşturmalısınız. Ağır olacağı için oluşturduğunuz bu kısmı kepçe ile çekerek sabitlemelisiniz.


İlk sabitlediğiniz kısımdan başlayarak adeta bir kafes görünümünü alacak şekilde bütün metal parçaları tek tek birbirine takmalısınız. Çadırın çatı kısmına merdiven yardımıyla çıkıp oradaki parçaları da takmalısınız. Daha sonra çadırın üzerine örtülecek örtüyü de bir ucundan çekerek metal kafesi tamamen kapatmalısınız.


Büyükbaş Hayvan Çadırı Nasıl Sökülür?


Büyükbaş hayvan çadırının avantajlarından birisi de kolay kurulumu ve sökülmesidir. Bu sayede istediğiniz alana çadırı kurabilir ve gerektiğinde başka bir yere taşıyabilirsiniz. Çadır sökme işleminde kurulumundaki adımları tersten yapmanız gerekir. Öncelikle çadırın üzerine sabitlediğiniz branda kısmını çıkarmalısınız. Bunun için brandanın kenarlarına bağladığınız tüm kısımları çözmelisiniz. Daha sonra çadırın bir kenarından çekmek suretiyle çadırın üzerinden brandayı çekmelisiniz.


Çadırın brandasını çıkardıktan sonra sırada demir kafes kısmı bulunmaktadır. Bu kısmı sökerken metal kısımları, tek tek birbirine takılan kısımlardan çıkarmalısınız. Bunun için metal kısmın takmalı kısmına uygun aletlerden yardım alabilirsiniz. Tüm metal kısımları çıkardıktan sonra ilk başta taktığınız ve kepçe yardımıyla çekerek sabitlediğiniz ana kısmı yine bir araçtan yardım alarak yere indirmeli ve sökmelisiniz.


Büyükbaş Hayvan Çadırı Nasıl Temizlenir?


Hayvan çadırı temizliği büyükbaş hayvan bakımında oldukça önemlidir. İçerisinde çok sayıda büyükbaş hayvan bulunması nedeni ile sık sık kirlenen çadırların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde çadır içerisindeki hayvanlar için sağlıklı bir ortam oluşmayacaktır. Çadırın temizliğini yaparken baştan başa her tarafının temizlenmesi gerekir. Özellikle çadırın taban kısımları çok kirleneceği için belirli aralıklara süpürülmelidir.


Çadırın gövde kısımları da yine detaylı bir şekilde temizlenmelidir. Ayrıca düzenli olarak çadırı boşaltıp, çadırın tabanı ve yan kısımları da dahil olmak üzere tamamını su ile yıkayabilirsiniz. Böylece daha iyi bir temizlik sağlanmış olur. Yıkadıktan sonra hayvanları geri çadıra almadan önce çadırın tamamen kuru olduğundan emin olmalısınız. Hayvanlara zararı dokunmayacak ilaçlar kullanılarak belirli aralıklar çadırların ilaçlanması da hayvanların sağlığı açısından önemlidir.


Büyükbaş Hayvan Çadırı Fiyatları


Tekzen.com’da endüstriyel çadırlar kategorisi altında bulabileceğiniz, kaliteli ve uzun ömürlü büyükbaş hayvan çadırları cazip fiyatları ile sıkça tercih edilmektedir. Ürünler sahip olduğu geniş fiyat skalası sayesinde her kesime hitap edecek tarzdadır. Fiyatlar çadır ebatlarına ve markasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çadır ebatları arttıkça fiyatlar da artmaktadır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT