Toplam 25 üründen, 1-25 arası gösteriliyor.

Termosifonlar


Baymak Aqua Konfor Termosifon 100 Litre
Baymak Aqua Konfor Termosifon 100 Litre
Sadece Mağazada
1.499,00 TL
Baymak Aqua Konfor 50lt Termosıfon
Baymak Aqua Konfor 50lt Termosıfon
Sadece Mağazada
1.199,00 TL
Baymak Aqua Konfor 80 Litre Termosifon
Baymak Aqua Konfor 80 Litre Termosifon
Sadece Mağazada
1.399,00 TL

Termosifonlar

Göz alıcı tasarımları ile termosifon modelleri sıcak su ihtiyaçlarına cevap veriyor. Elektrikli termosifon modellerinin yanı sıra dijital ekrana sahip modeller de satışa sunuluyor. Alanında en iyilerini üreten Altus, Ariston, Demirdöküm termosifon markaları da ürün grubu içinde yer alıyor.

Termosifon Modelleri Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm, Altus ya da Baymak termosifon markalarından hangisini tercih ederseniz edin, termosifon kullanırken işiniz bittikten sonra termosifonu asla kapalı moda almamalısınız. Ermosifon 60 lt, 65 lt, 80 lt gibi farklı kapasitelere sahiptir. Kapasite ya da marka farkına bakılmaksızın 60 derecede termosifonu sabitlemek gerekiyor.

İşiniz bittiğinde termosifonu kapatmanız, bir sonraki kullanımda cihazın yeterli ısıda su elde edebilmesi için aynı enerjiyi yeniden harcamasına neden oluyor. Elektrik tüketiminin uygun düzeyde kalması için sadece uzun süre kullanılmayacak durumlarda cihazın kapatılması gerekiyor.

Termosifon Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm ya da Altus termosifon modellerinin çalışma prensibi de enerji tüketimi bakımından önemli arz ediyor. İnsan vücudunun için 60 derecelik bir sıcaklığa dayanabildiği düşünülürse termosifonun 60 derecede ya da dijital cihazlarda Eco modda kullanılması yeterli olacaktır. Böylece cihaz içerisinde bulunan suyu sürekli sıcak tutabiliyor.

Doğru kullanıldığında ekonomik düzeyde bir elektrik tüketimi sağlayan cihazın doğru seçilmesi de bütçeyi koruyor. Farklı litrelere sahip olan modeller arasında ihtiyaca uygun bir alternatifin değerlendirilmesinde yarar bulunuyor. Kullanım alanı sınırlı olacaksa küçük kazanlı ürün tercih edilmesi gerekiyor.

Termosifon Nasıl Bağlanır ve Nasıl Sökülür?

Elektrikli termosifon ve dijital termosifon modellerinin montajları farklılık gösteriyor. Bu konuda detaylı bilgiye sahip değilseniz bir ustadan yardım almak işi kolaylaştırır. El yatkınlığı olanlar montaj şemasına bakarak da gerekli işlemleri tamamlayabiliyor.

Duvara monte edilecek olan termosifonlar için duvarın dayanıklılığı, elektrik ve su bağlantıları önem taşıyor. Termosifon 60 lt ise kolonların bunu taşıyacak kadar güçlü olması gerekiyor. Gerek sıcak gerekse de soğuk su bağlantıları yapılırken su sızıntısının olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir. Elektrik bağlantısı yapılırken ise elektrik akışının tamamen kapatıldığından emin olmalısınız.

Termosifon Temizliği Nasıl Yapılır?

Termosifondan her kullanımda yeterli verim sağlayabilmek için belli aralıklar ile bakımının ve temizliğinin yapılması gerekiyor. Ariston termosifon ya da başka bir markanın ürününün bakımı için öncelikle elektrik ve su akışı kesmeli ve sonrasında cihazdaki tortuları temizlemelisiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT