Tekzen Elektriği Güneşten Üretiyor
Tekzen Elektriği Güneşten Üretiyor
 

TEKZEN ELEKTRİĞİ GÜNEŞTEN ÜRETİYOR


Sürdürülebilir, yeşil yatırımlar geleceğimiz için önceliğimizdir.

53 şehirde 107 mağazasıyla toplamda 200 bin m² üzerinde yerleşik bir alana sahip olan Tekzen, enerji maliyetleri ile ilgili olarak tasarrufa gitmeyi amaçlamıştır. Bu bağlamda, pilot proje olarak Manavgat mağazası seçilmiştir.

Tekzen, önümüzdeki yıllarda diğer mağazalarında da temiz enerji kaynaklarını kullanmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir, yeşil yatırımlar geleceğimiz için önceliğimizdir.

ÇEDBİK, ETİD, AMPD, Bricoalliance, GFK ve EDRA üyesi Tekzen, başarılarında, 1.000’i aşkın iş ortağının öneminin farkındadır. Bu sebeple misyonunu da “tüm paydaşlarına değer katan sosyal ve çevre sorumluluğu bilincinde, güvenli ve başarılı bir iş ortağı olmak” olarak tanımlamaktadır.


PİLOT KURULUM MANAVGAT TEKZEN’DE

Manavgat mağazası üzerinde toplam kurulu gücü 29 kWp (kilowatt) olan bir güneş enerjisi sistemi kurulumu ZEN Enerji tarafından yapılmıştır.

Kurulan sistemde 200 adet 145Wp (Watt) gücünde Solar-Frontier marka CIS teknolojili ince film güneş paneli kullanılmıştır. 

Sistemin yıllık üreteceği enerji miktarı 47 MWh (Megawatt-saat) civarında olup senelik yaklaşık 20.000 TL’lik bir elektrik maliyetinden tasarruf sağlamaktadır. 

Şebeke bağlantısını sağlaması amacıyla ise 3 adet 10kWp (Kilowatt) gücünde Fronius marka Solar Inverter kullanılmıştır. Böylece, üretilen temiz enerji sayesinde yıllık 24 ton civarında CO2 (karbondioksit) emisyonuna engel olunmaktadır.


 

 
Üye Girişi Üye Ol
1 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT