Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


3,5 - 4 m ye kadar boylanabilen, tropik veya subtropik bölgelerde yetişen herdem yeşil bir çalıdır.

Çiçekler geceleri çok yoğun bir koku verir.

Bitki aşırı rüzgara karşı hassastır.

Geceleri verdiği koku yüzünden son zamanlarda aranılan bir bitki türü haline gelmiştir.


Melisa Parfüm Çiçeği Genel Özellikleri


Gün batmasına yakın yoğun parfüm kokusu yayan çiçekleri gece boyu kokmaya devam eder. Bahar, yaz ve sonbaharda yılda 3 kez çiçeklenme dönemine girer. Çok uzaktan dahi alınan bu parfüm kokusu, Melisayı en aranan bahçe bitkilerinden biri haline getirmiştir.


Melisa Dünya'nın en yoğun kokulu bitkilerinden biri olup, kokusu 50 metre öteden dahi alınabilir. Parfüm kokusu yasemin, vanilya, pudra ve balsam kokularını bir araya getiren çok yoğun bir kokudur. Çiçekleri ise oldukça küçük ancak zarif ve gösterişsizdir. Salkımlar halinde açan çiçekler gündüz saatlerinde kokmaz. Gün batımından sonra başlayan koku, gecenin ilerleyen saatlerinden en üst noktasına ulaşır. Melisa sanılanın aksine oldukça arsız bir bitki olup hızla gelişir. Dikildiği ilk yıl çiçeklenir.


Melisa yetiştirilmesi kolay, zahmetsiz ve hastalık ve böcek yönünden sıkıntısı olmayan bir bitkidir. Saksı performansı yüksek olduğundan, boyunu bodur bırakarak saksıda yetiştirebilir ve balkonunuzda akşam saatlerinde keyifli bir ortam yaratabilirsiniz. Bahçe dikimlerinde genelde pencere yakınlarına dikilen Melisa, gece boyu saldığı parfüm kokusu ile evinizin havasını değiştirir.


Dikim yeri : Kök kısmı gölgede ve rüzgar almayan bir yerde kalmalı, üst kısmı güneşe doğru büyümelidir. Tüm gün güneş gören açık bir alana dikmek yerine, güneye bakan yarı gölge bir alanda daha mutlu olacaktır. Melisa tam gelişene dek susuz kalmayı sevmez.


Önerilen: Kokulu bahçeler, saksı ve konteynırlar.

Toprak :  Toprak ayırt etmez. Geçirgen, süzek, nem tutumu iyi derin bahçe toprağında mutlu olur.

Büyüme hızı :  Çok hızlı

Çiçeklenme dönemi :  Çiçekleri önemsizdir yaprak güzelliği ve kokusu için yetiştirilir.

Dona dayanıklılık : Donlara yarı dayanıklı

İklim kuşağı :  7-11

Ömrü :  Çok yıllık


Dikim, bakım ve gübreleme :


Şeklini korumak ve dallanmasını teşvik etmek için çiçeklenme ertesi kuvvetli budama ile şekil verin. Melissa dip sürgünü de veren bir bitkidir. Bu sürgünler aynı kalitede çiçek veren dallar verir. Dikim yerine göre bu sürgünleri budaya bilir yada tutabilirsiniz.


Gübreleme aktif büyüme dönemine giriş olan erken bahar başında toprağa karıştırılarak yapılmalıdır. Aşırıazotlu gübreleme bitkinin sadece yeşil aksamını geliştirir ve çiçeklenmesini azaltır. Aşırı gübrelemeden melisa da daima kaçınınız. 

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Melisa Parfüm Çiçeği Fidanı, 40-60 cm, Saksıda

 
97,90 TL (KDV Dahil)
10,88 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT