Ürün Kodu: 2392252

Zenfidan Güvey Kandili Fidanı +4 Yaş, Saksıda

En geç 19 Eylül Perşembe günü kargoda. Bayram ve resmi tatillerde kargo firmaları hizmet vermediğinden siparişiniz tatil sonrasında sevk edilecektir.
82,90 TL  (KDV Dahil)
9,21 TL x 9 Ay

Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Kışın yaprağını döken 8-15 m'ye kadar boylanabilen ağaçlardır.

Sürgünlere sarmal olarak dizilmiş tüysü yapraklar 30-45 cm uzunluğunda olup 7-15 yaprakçıktan oluşur.

Yapraklar sivri uçlu, kenarları dişli bazen alt kısımları hafif lobludur.

Yaz ve sonbahar aylarında çiçek açarlar.

Kapsül meyveleri kahverengimsi-sarı renklidir.


Koelreuteria Paniculata Güvey Kandili, Fener Ağacı Genel Özellikleri


8-15 m'ye kadar boylanabilen kışın yaprağını döken ağaçlardır. Sürgünlere sarmal olarak dizilmiş tüysü yapraklar 30-45 cm uzunluğunda olup 7-15 yaprakçıktan oluşur. Yaprakçıklar sivri uçlu, kenarları dişli bazen alt kısımları hafif lopludur. Ayanın alt yüzü damarlar boyunca ince tüylüdür. Sonbaharda sarı renk alır. Küçük, sarı renkli çiçekler bir araya gelerek uzunluğu 50 cm'ye ulaşan salkım tipinde kurullar oluştururlar. Yaz ve sonbahar aylarında çiçek açarlar. Çiçekli bitkinin az olduğu bu dönemde sarı çiçekleriyle güzel bir görünüm oluştururlar. Kapsül meyveleri kahverengimsi-sarı renklidir. Meyve 3 gözlü bir kapsüldür. Tüysü yapraklar sürgün çok güzel dekoratif bir görüntüsü vardır. Güneşli ve geçirgen toprakları sever. Minimum sıcaklık isteği -5° 'dir. Vatanı Çin, Japonya ve Kore'dir. Ülkemizde süs bitkisi olarak değerlendirilir.


Doğal yayılış alanı Çin'dir. Tohumdan kolaylıkla üretilebilmesi, hızlı büyümesi, yaz başında açan büyük dikkat çekici çiçek kurulları ve çiçeği takip eden meyveleri dolayısıyla park ve bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilir. Değişik toprak tiplerine uyum sağlayabilirlerse de iyi drenajlı toprakları ve güneşli yerleri tercih ederler.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Güvey Kandili Fidanı +4 Yaş, Saksıda
 
82,90 TL (KDV Dahil)
9,21 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT