Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Organik Keçi Peynirleri


Organik Keçi Peynirleri

Organik keçi peynirleri; A ve B vitamini, kalsiyum, riboflavin, demir, fosfor, magnezyum ve potasyum gibi gerekli besinler açısından oldukça zengindir. Organik keçi peyniri, inek sütünden çok daha az laktoz ve sindirimi kolaylaştıran küçük yağ globülleri içerir. İşlenmesi daha kolay olan ve keçi süt ürünlerinde de bulunan yağ asitleri, düzenli alındığında kabızlık gibi sorunların önüne geçilmesi için idealdir. Organik keçi lor peyniri de inek sütüne karşı hassasiyeti olan, şişkinlik, karın ağrısı ve hazımsızlık gibi sorunları bulunan kişilerin deneyebileceği gıdalar arasında bulunur.

 

Gurme & organik gıda kategorisi içinde bulabileceğiniz organik keçi peynirleri, inek peyniri benzeri süt ürünleri ile kıyaslandığında çok daha az zararlı madde içerir. Keçiler doğaları gereği çok hareketli oldukları ve kendilerine özgü beslenme yetenekleri bulunduğu için, çevrelerinde bulunan ot, yaprak, sebze, kök ve filiz gibi en faydalı yeşillikler ile beslenirler. Keçilerin beslenme alışkanlıkları, süt verimini ve kalitesini olumlu olarak etkiler. Oldukça besleyici olmasının yanı sıra, keçi peyniri kalori miktarı olarak da, neredeyse tüm diğer peynir türlerinden daha aşağılardadır.

 

Organik keçi peyniri fiyatı; ürünün markasına, türüne, gramajına ve içerisinde barındırdığı ek gıdalara (çörek otu, susam gibi) bağlı olarak farklılık gösterir. Ürünün tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olması, keçi peynirleri faydaları arasında yer alan vitamin, mineral ve yağ asitlerinin zenginliği açısından oldukça önemlidir. Doğal keçi sütü, doymuş yağ ve kolesterol alımını sınırlar. Bu nedenle kolesterol, obezite ve kalp rahatsızlıkları olan kişilerin, doktorlarına danışarak, tamamen organik keçi peynirleri için diyet listelerinde yer açmalarında fayda vardır. Organik keçi peynirini Tekzen farkıyla alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT