Tekzen büyümeyi sürdürüyor
Tekzen büyümeyi sürdürüyor
 

Türkiye’nin ilk yapı marketi, 112. mağazasını Adana’da açtı


Türkiye'nin en yaygın yapı market zinciri Tekzen, yurt içi ve yurtdışındaki mağazalarıyla büyümeye devam ediyor. Tekzen, Adana’da açtığı yeni mağazasıyla Akdeniz Bölgesi’ndeki mağaza sayısını 11’e, Türkiye genelinde ise 112’ye yükseltti. Tekzen CEO’su Murat Gigin, 2016 sonuna kadar 6 yeni mağaza daha açacaklarını belirterek, “Ülkemize ve ekonomimize olan güvenimizle yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu yıl yaklaşık yüzde 17 büyüyerek, ciromuzu 700 milyon TL seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.


Türkiye’nin ilk ve tek yüzde 100 yerli sermayeli yapı market zinciri Tekzen, mağazalaşma atağını hız kesmeden sürdürüyor. Müşterilerine kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunan Tekzen, 112’nci mağazasını Adana Seyhan’da 5 Ağustos 2016 tarihinde düzenlenen bir törenle hizmete açtı. Tekzen CEO’su Murat Gigin, Tekzen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Onur Mertoğlu, Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya, Mağazalar Kurulum Müdürü Hasan Şener Bilge, Operasyon Müdürü Ekrem Erol, Satınalma Müdürü Hasan Özgür Küçükçetin ve Bölge Müdürü Servet Şahin’in katıldığı açılış törenine Adanalılar büyük ilgi gösterdi.


Tekzen CEO’su Murat Gigin açılış töreninde yaptığı konuşmada, 21 yıldır faaliyet gösterdikleri yapı market sektöründe büyümeye hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti. Yeni açılan mağaza ile yurt içinde 53 ilde 112, yurtdışında ise Romanya’da 2 ve Kıbrıs’ta 1 mağaza olmak üzere toplam mağaza sayısının 115’e ulaştığını söyledi. Türkiye’nin en yaygın yapı market zinciri olma unvanını korumayı sürdürdüklerini vurgulayan Murat Gigin, bu yıl içinde 6 mağaza açtıklarını, yılsonuna kadar 6 mağaza daha açarak yılı 12 yeni mağaza ile tamamlayacaklarını kaydetti. 

“Ciromuzu 700 milyon TL seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz”

 “Ülkemize ve ekonomimize olan güvenimizle yatırımlarımıza planlarımız doğrultusunda devam ediyoruz” diyen Tekzen CEO’su Murat Gigin, 2016 sonunda yurtiçinde 118 mağaza ile toplam mağaza sayısının 121’e çıkaracaklarını, toplam satış alanını ise 240 bin metrekareye yükselteceklerini söyledi. Tekzen mağazalarında yıllık alışveriş adedinin 10 milyona ulaştığını belirten Gigin, büyüme hızıyla ilgili hedef için de “2016’da yaklaşık yüzde 17 büyüyerek, ciromuzu 700 milyon TL seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. 

Seyhan’da açılan mağaza ile Adana’daki mağaza sayını ikiye çıkaran Tekzen’in toplam satış alanı da yurt genelinde 215 bin metrekareye ulaştı. 


Bin 608 metrekarelik alana sahip Adana Seyhan mağazasında; mobilyadan ev ve mutfak gereçlerine, inşaat ve tesisat malzemelerinden elektrik ve aydınlatma ürünlerine, bahçe dünyasından evcil hayvan dünyasına kadar binlerce çeşit ürün yer alıyor. 


 
Üye Girişi Üye Ol
1 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT