Toplam 7286 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

ELEKTRİK & AYDINLATMA


Elektrik Malzemeleri ve Aydınlatma Ürünleri

Çalışma ve yaşama alanlarınızı aydınlatmak, dekoratif etki uyandırmak, konforlu ve iç açıcı ortamlar yaratarak hayat kalitenizi artırmak için yüzlerce farklı aydınlatma ürününü beğeninize sunuyoruz. Zarif ve kullanışlı avizeler, abajurlar, lamba modelleri, ofis ve bahçe aydınlatmaları sizleri bekliyor.

Doğru aydınlatma nasıl olmalıdır?

Işık, nesneleri algılamamızı sağlayan yegane etkendir. Objeleri üzerine düşen ışığın sayesinde aldıkları renkle algılarız. Aydınlatma da bu anlamda evinizin ve ofisinize yapılan makyaj gibidir. Uygunsuz aydınlatma mekanınızı kullanışsız hale getireceği gibi fazla elektrik tüketimine sebep olacaktır. Mekanların büyüklüklerine ve kullanım amaçlarına uygun doğru aydınlatma uygulandığında mekan kullanımı zenginleşecek ve ekonomik olarak maliyetleri düşecektir. Aydınlatma, mekanı kullanacak kişilerin ihtiyaçlarına göre şekillenir; yatak odasında önemli olan aydınlatmanın şiddeti iken, çalışma odasında ışık kaynağının hareketli olabilmesi, banyoda ise kullanılacak banyo lambasının neme dayanıklı olması önemlidir.

Evde aydınlatma nasıl olmalıdır?

Çalışma odasında çalışanın rahatlığını temin için hareket ettirilebilen aydınlatmalar tercih edilmelidir. Yatak odasında gözü rahatsız etmeyecek başucu aydınlatmaları ve kolay kontrol edilebilen ışık sistemleri, koridorlarda aydınlatma açısı geniş armatürler seçilebilir. Mutfaklarda içte kalan bölgelerde floresan, dışta kalan bölgelerde sıcak renkli ampuller uygundur. Banyoda neme dayalı armatürler ve renk yansıtan banyo lambaları seçiniz.

Buhar, sıcaklık, yağ ve nem etkisi altında olan mutfaklarda özel mutfak avizeleri kullanılır. Temizliği zahmetli olan büyük ve detaylı avizeler yerine modern ve pratik çözümler daha kullanışlıdır. Göz yormaması için sarı ışık seçilebilir. Tezgah aydınlatmasında nemden etkilenmeyen korumalı lamba modelleri uygundur.

Yaşam alanı aydınlatması nasıl olmalıdır?

Salonun farklı noktalarında farklı aydınlatma ürünleri ile keyifli bir ortam yaratılabilir. Salon avizeleri, tavan lambaları, ayaklı lambalar, abajurlar farklı konumlarda yerleştirildiğinde salonunuz farklı kullanım alanlarına bölünecektir. Işığın gözü yormaması için salonun farklı bölümlerinde farklı miktar ışıkla aydınlatma yapmak gerekir. Gereken yerlerin parlak gereken yerlerin gölgeli olması sağlanmalıdır.

Banyo, nemli ve ıslak bir bölgedir bu nedenle kullanılacak aydınlatma malzemelerinin yüksek korumalı olması, metal ise paslanmaya karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Banyo lambası için 150 lüks aydınlatma seviyesi uygundur. En az iki adet aydınlatma ürünü kullanılmalıdır ki tıraş ve makyaj yaparken kusursuz aydınlatma sağlanabilsin. Çocuk-yaşlı yaşayan evlerde banyo ve tuvalette gece aydınlatması bulunmalıdır.

Yatak odası aydınlatması nasıl olmalıdır?

Başucu aydınlatması duvardan, yatak üzerinde aplik ya da komodin üstü lambaları ile yapılabilir. Komodin üzerindeki abajurlar, yataktan kalkmadan kontrol edilebildiği için uygundur. Otururken baş hizasına gelecek bir aydınlatma ile rahatça okuyabilirsiniz. Yatak ortamında ışık kolay ayarlanabilmeli ve göze gelmemesine özen göstermelidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT